| AnetteBurnier a întrebat:

Dupa cum stiti cam toate fetele de 11-16 ani au bff. Voiam sa intreb, baietii au bff? Pentru ca nu pare adica nu stiu. Plus ca am un prieten cu care ma stiu de la 6 ani si voiam sa l intreb daca vrea sa fim bff si nu stiu daca e ciudat sau nu. Multumesc!

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Bff au copii mici ca tine si cand fac 20 de ani au dfl (dusmani for life) ca sa stii ce zic

| RainmakerX a răspuns:

Baietii pot avea un best friend, eu am unul dar nu ai cum sa-l numesti bff pentru ca nu ai cum sa stii ce iti rezerva viitorul.

Lucrurile se schimba destul de des. Peste 2 ani poti sa intalnesti pe altcineva si sa fie acela best friend, iar vechiul best friend sa fie numai un friend.

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Cine zice ca toate fetele intre 11-16 ani au bff?
Nu prea ai de unde sa stii daca prietenia cu o persoana va fi forever asa ca e bine si doar daca sunteti bf.
Nu il intreba dava vrea sa fiti bf pentru ca e aiurea, prietenia se castiga nu se cere
Si baietii ai bf evident

| AnetteBurnier explică:

Ca să ştiți, eu am bff de o gramadă de ani, doar că el mi-a dat de multe ori de inteles ca vrea sa petrecem mai mult timp impreuna si eu chiar daca l am mai refuzat pentru ca nu aveam cum acum chiar vreau sa petrecem cat mai mult, si ma gandeam ca(,) ca sa nu fie o situatie ciudata sa ne numim oficial bf sau bff nu conteaza. Adica gandim aceleasi chestii si ne distram super bine impreuna, daca am nevoie ma ajuta la mate, daca are nevoie il ajut la romana. Dar e putin ciudat sa stau cu el asa mult si sa ma gandesc ca e doar un simplu prieten.

| Thegurl a răspuns:

Buna! Dupa parerea mea ar fi cam ciudat sa-l intrebi asta, mai bine vorbiti si chiar deveniti cei mai buni prieteni.Nu trebuie sa faci asta doar pentru ca nu ai un bff., viata o sa iti aduca persoana potrivita pentru a-ti fi bff. Nici eu nu am, pentru ca inca nu am gasit pe cineva care sa-mi fie alaturi cu adevarat, sa ma ajute in orice situatie.Am gasit doar oameni care s-au folosit de mine si pentru ca am incercat sa ma imprietenesc cu ei am ajuns in certuri, barfe si tot felul. Uite-asa mai bine am ramas prietena cu toata lumea dar bff cu nimeni. happy Succes!