| dustru a întrebat:

fundita pentru cine-mi spune in vreo trei propozitii ce reprezinta cartea :"Origins of species". mersi happy

2 răspunsuri:
| elinara a răspuns:

1.Cartea este în viţa noastră un element central al creării unui psihic sănătos a unei culturi generale, este sprijinul în cazul unei decăderi nervoase, este uneori ceva mai mult decât un profesor deoarece cu ajutorul ei putem să descoperim lucruri noi.
2.Ea ne face să fim mai buni, ne ajută să trecem mai uşor peste greutăţile vieţii (iar acestea sunt numeroase), intr-un cuvânt ne întăreşte.
3.Cartea este un mod de comunicare şi reprezintă o ordonare a cuvintelor la formele lor cele mai expresive.A scrie este o artă deoarece trebuie să ai dar pentru a putea să realizezi ceva de calitate. aper ca ti-a fost ceva de folos! bafta happy

| dustru explică (pentru elinara):

Omg...probabil nu ai citit pina la capat.