| laurentiu2qq a întrebat:

Salutare la toata lumea am si eu o problema si vreau sa ma ajutati si pe mine prietena mea are 22 de ani si parinti lor nu o lasa sa vb cu mine dar problema mare este ca nici cu fosti nu o lasa asa ca tot timpul cand era cu cineva ii lua telefonul si vene seara so ia de la munca ca sa nu se mai vada cu persoana acelasi lucru a facut si cu mine puteti sa-mi dati si mie un sfat? va rog mult mult de tot. va multumesc

Răspuns Câştigător
mlm
| mlm a răspuns:

Draga laurentiu2q cred ca parintii prietenei tale au avut o trauma in tinerete si acum isi pazesc copilul pentru a nu i se intampla si ei acelasi lucru care l-au patit ei.Parerea mea este ca fac rau cu biata fata, mai ales ca este si majora are si serviciu, adica este si pe picioarele ei si o controleaza ca pe nu stiu ce, biata fata cand va scapa nu va mai da pe acasa cu lunile, incearca sa vb cu parintii ei si sa le explici ca tu nu ai vrei ei raul ca ai vrea sa iesiti impreuna si sa fiti prieteni.Bafta multa si mare putere de convingere.

3 răspunsuri:
| stef3530 a răspuns:

Cel mai indicat ar fi sa ii convingi pe parintii ei de intentiile tale..., serioase cred, ce le ai fata de fiica lor

| laurentiu2qq explică:

Problema este ca nu-i cunosc nicun prieten(A) si eu nu sunt din acelasi cartier si parinti ei nu mai cunoscut dar sunt in potriva mea toti din casa de la ia va rog sa ma ajutati cu un sfat si va multumesc mult pentru timpul acordat

| barsan1986aditza a răspuns:

Cred ca asemnea parinti nu prea au remediu doar explicandu-le! Lasa ca totul sa se lege mai bine intre voi si sunt sigura ca veti gasi o solutie. Ea nu mai este minora.Deci parinti nu au nici un drept sa-i interzica ceva.Singurul lucru pe care il pote face este sa o sfatuiasca iar ea poate tine cont sau nu de sfaturile lor. Dupa ce relatia voastra va fi stabila ii puteti infrunta si puteti sa va mtati impreuna. Voi decideti!