| BloomyxD a întrebat:

M-am uitat aseară la Destinaţie finală 5 [ am văzut şi celelate părţi ] şi mi s-au părut atât de reale. Cel puţin a 5 a parte toate se leagau, parcă erau desprinse din viaţa reală. Cineva a spus ceva acolo şi vă întreb şi pe voi.

Credeţi că putem păcăli moartea? Ce vreau eu să spun este că scăpăm prima oară, dar a doua oară mai putem scăpa?

P.S : Nu mă luaţi la "mişto", sunt doar curioasă.

Răspuns Câştigător
| Aldercy a răspuns:

Problema e că e doar un film, dar nu, nu poţi păcăli moartea. Nu ai de unde să afli când vine, nu poţi "fugi" de ea. Probabil că da, poţi scăpa prima oară dar a doua oară... nu prea cred.
Sper că te-am ajutat.

6 răspunsuri:
| valentin123 a răspuns:

Cei din acel film au facut un fel de backround sa iti zic asa.Acum sunt fel de fel de tehnologii.Defapt filmul este facut intr-un studio avansat.Iar nu se poate pacali moartea. Odata ce tea prins nu mai scapi

| ZethKode a răspuns:

Salutare! Hmm, o intrebare interesanta, incerc sa iti dau un raspuns cat mai clar. Nu, nu se poate "pacali" moartea deoarece nu ai de unde sa stii cand vei muri. Crezi ca vei avea viziuni ca si in film? Eu nu cred asta. Si chiar daca prin "magie" ai putea sa afli cand mori, nu poti sa eviti inevitabilul. Asta e parerea mea. Bafta!

| Kozbinski a răspuns:

Poti pacali moartea dar trebuie sa fi genial si sa gandesti diferit de restul oamenilor, cu un punct de vedere diferit asupra mortii. Si anume sa ambratisezi filozofia si factura de neocolit a mortii, cunoscand in acelasi timp legea cauzei si efectului ca si rezultatele reale a fiecarei decizi luate pe parcursul vietii.intodeauna sa stii ca omul destinul si-l face cu mana lui chiar daca de multe ori inconstient, mai bine gandeste-te asa ca fiecare zi din viata ta este poate ultima si traieste-o din plin facand-o valoroasa pentru tine si cei din jurul tau.Antr-un cuvant traieste-o la maxim dar inacelasi timp antr-un mod echilibrat.

| ionutz38 a răspuns:

Da poti scapa si a doua oara tatal meu a avut un accident foarte grav sia scapat cu bine a scapat a 3-a oara de moarte

| madutza2013 a răspuns:

Este doar un film!

Nu, nu se poate "pacali" moartea deoarece nu ai de unde sa stii cand vei muri. Crezi ca vei avea viziuni ca si in film? Eu nu cred asta.

| ZethKode a răspuns (pentru madutza2013):

Mi-ai copiat raspunsul, foarte "inteligent".