| AndreiMadda a întrebat:

Salutare, ma numesc Madalin am 17 ani si locuiesc in Italia de la varsta de 6 ani. In Italia am foarte multi prieteni, in Romania am foarte putini, maxim 10 restul sunt cunostinte, cum as putea sa imi fac prieteni si in Romania, sa ma integrez si cu alti? Nu prea am multi prieteni deoarece vin in Romania doar odata pe an, si as vrea sa imi fac prieteni sa am cu cine iesii la o cafea o bere. Ma puteti ajuta cu niste sfaturi? Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pai si aia 10 nu-ti ajung? E vorba de iesit anual, nu zilnic.
N-ai cum sa cunosti alte persoane decat prin intermediul alora cu care te intalnsti intrucat nu esti stabilit permanent ca sa te inscrii in vreo activitate d cunoscut oameni.

| Violleta2022 a răspuns:

Exact asa gandeam si eu! Dar aia 10 nu-ti ajung?
Ca-s mai mult decat ti-ar trebui, pentru 1-2 luni cat stai tu in Romania.