| Baiattt a întrebat:

Salutare.Nici nu stiu cum sa incep.
Pana in acest moment la varsta de 18 ani parca nici nu am existat pe pamantu. dc? Sa va spun sunt un adolescent timid nu prea aratos necomunicatiiv si pana in acest moment tot mi-a fost frica de viata adica so traiesc. Cand am fost chemat in excursii nu prea am mers doar de cateva ori si la petreceri sau in oras si mai in special sa vorbesc cu fetele.Chiar nu stiu parca am avut o frica interioara pe care n-o puteam depasi deloc si acum regret ca nu mi-am trait viata cum trebuie din cauza fricii.Si acum implinesc 18 ani si acum realizez ce am pierdut. Mi-am pierdut o parte din viata si acum mi-e frica un pic dar chiar vreau sa ma schimb.Sa fac acele lucruri care mi-a fost frica in trecut sa le fac pentru ca nu vreau sa imi pierd toata viata.Si chiar nu stiu cum sa fac de ex vreau sa ma duc la fiecare petrecere cand sunt chemat in excursii in oras etc si mai ales sa vorbesc fara stres sau ceva cu fetele si sa stiu ce sa vorbesc cu ele, ca in momentul acesta nu prea stiu ce sa le spun pentru ca nu mi-am trait pe deplin viata.Tot am o frica in mine si frica asta acum e sa nu ma fac de ras.De exemplu acum am si vointa ca vreau sa ma schimb dar de exemplu scot o fata in oras sau ma apuc sa vorbesc cu ele si habar nu am ce sa le zic ca in trecut nu prea am facut nimica.

Deci imi dati o idee sau ceva ce ar trebui sa fac ca nu vreau sa imi pierd toata viata ca deja mi-am pierdut o parte.

1 răspuns:
| sammiess a răspuns:

Fa-ti curaj cu o bere, doua (dar nu mai mult) - alcoolul iti da putin mai mult tupeu!