| Denision a întrebat:

Salutare, oameni buni!
Zilele astea am avut simulările, mă aflu în clasa a XII-a și bineînțeles că voi susține bacalaureatul anul acesta.Am auzit prin școală că am luat 9.82 la română iar la matematică a fost dezastru, am încurcat tot și dacă iau 3 și ceva este bine laughing Intr-adevar subiectele au fost foarte grele, au fost facute in asa fel incat sa te incurce..Credeți că dacă am luat acum 2.90, 3 și ceva(nu știu nota exactă), pot să ajung în vară la o notă de peste 7? Precizez faptul că sunt bunicel la matematică, profa mea se aștepta să iau peste 6 dar subiectele au fost grele si nu prea am facut cine stie ce..Acum mi-am facut ambitie si am zis ca de maine incolo trag tare la romana, biologie si matematica.La biologie am calculat si ajunge pe la 4 si ceva, asta din prostia mea pentru ca am avut o operatie oftamologica si nu prea am putut sa invat foarte mult.Credeți că se poate rezolva cu totul pana in luna iunie cand o sa fie examenul? Este tarziu? Funda! Rog seriozitate!

17 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parcă luai bacul cu medie peste 9. rolling on the floor

| Ch0co a răspuns:

De ce nu ai putea? Nu e prea tarziu sa te pui pe invatat. Daca profa ta zice ca poti lua peste 6, inseamna ca poti. Presupun ca ai avut si emotii asa ca si ele sunt un factor. Bafta la bac! big grin

| Denision explică (pentru Ch0co):

Am avut emotii la maxim laughing
Anul trecut am luat la matematica in simulare 9.40 iar acum 2 laughing

| Strongerthanyou1 a răspuns:

Stiu atat de multe persoane care au luat in simulari note cu mult sub 5, iar la examen au luat peste 7/ 8, dar au si invatat

| Denision explică (pentru Strongerthanyou1):

Desigur, vreau sa trag tare pana in iunie

| Strongerthanyou1 a răspuns (pentru Denision):

Si eu..trebuie sa ma apuc de invatat calumea, deci te inteleg perfect, dau si la sociologie..pff

| Denision explică (pentru Strongerthanyou1):

Ești fată?

| Strongerthanyou1 a răspuns (pentru Denision):

Da

| Denision explică (pentru Strongerthanyou1):

Ai un Facebook ceva?

| LadyKanae a răspuns:

Si eu am avut simularile. Iti garantez ca inca ai timp sa te pregatesti. Eu, de exemplu, nu m-am prea pregatit pentru bac pentru ca ma pregatesc pentru admiterea la medicina XD

| Denision explică (pentru LadyKanae):

Si cat crezi ca iei?

| LadyKanae a răspuns (pentru Denision):

La romana si la biologie undeva in jur de 9, cred.
La mate cel mai probabil in jur de 7 si ceva pentru ca nu m-am pregatit, recunosc. Si au fost si nasoale subiectele.

| Denision explică (pentru LadyKanae):

Am auzit ca in iunie o sa se dea super usor.Si anii trecuti simularile au fost destul de grele iar subiectele din luna iunie au fost foarte usoare

| LadyKanae a răspuns (pentru Denision):

E foarte probabil. Simularile sunt mai grele de obicei ca sa ne sperie si sa ne faca sa ne pregatim. Sa speram ca o sa fie si anul asta la fel de usor ca in altii.

| Denision explică (pentru LadyKanae):

Ești fată? laughing

| LadyKanae a răspuns (pentru Denision):

Credeam ca e evident laughing

| Denision explică (pentru LadyKanae):

Ai Facebook? laughing