| Seraph_3236 a întrebat:

Salutare! Stie cineva niste jocuri de gandire? Ceva care sa aiba niste reguli destul de simple dar jocurile sa fie destul de complicate. ceva de genul sudoku sau puzzle din ala in care sa muti piesa in casuta goala. sa nu fie copilaresti. sa se poate juca pe telefon cu touchscreen intr-un autobuz de plictiseala de exemplu. sa fie addictive. as avea nevoie de cat mai multe astfel de jocuri. pot fi chiar imaginate de voi (jocurile pot sa nu existe in realitate) dar sa imi explicati regulile. astept nume de jocuri, descrieri sau eventuale linkuri. Dau funda celui mai bun raspuns
PS1.: Nu, nu m-am pus pe jucat astfel de jocuri rolling on the floor
PS2.: Stiu ca am gresit categoria.
PS3.: Poate careva sa imi aminteasca regulile unui joc care se numea ciuboku (parca). era intr-o carticica cu jocuri sudoku. era asemanator. stie kreva?

7 răspunsuri:
| Andarock a răspuns:

Vrei un joc de gândire care să-ți pună la încercare logica?
cubul rubik smug E doar un simplu cub, care te poate înebunnnni.

Ciuboku? :-ss Scuze, nu-mi sună cunoscut.

| Seraph_3236 explică (pentru Andarock):

Merci..stiu de cub...stiu si algoritmul de rezolvare rolling on the floor dar, faza e ca as vrea astfel de jocuri care s-ar juca cu usurinta pe un telefon cu touchscreen. Oricum, as vrea tot jocuri de genul cubului rubik: care sa aiba o regula simpla dar sa fie foarte greu de rezolvat happy

| Andarock a răspuns (pentru Seraph_3236):

Oke, atunci încearcă http://www.conquiztador.ro/.
Trebuie să-ți faci cont doar. Este suuper. Multe întrebări de logică și de cultură generală :)

| bezeeeea a răspuns:

Incearca conQUIZtador.

| Seraph_3236 explică (pentru bezeeeea):

Mersi...dar as vrea ceva care sa nu fie de cultura generala! Nu vreau sa ma joc! Am nevoie pentru altceva!

| bezeeeea a răspuns (pentru Seraph_3236):

Oke! in loc de ciuboku poate vrei sa spui sudoku? happy :*