| Twister09 a întrebat:

Salutare, știe cineva unde e mai bine?
Subofiter jandarm, sau subofiter în armata romana?
Ce salarii sunt? Plusuri și minusuri?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In armata este mult mai bine, fiindca ai ajutor financiar la chirie, la transport, ai job asigurat pe cate 5 ani conform contractului, ai salarii mai bune samd.
Ca jandarm trebuie sa-ti cauti singur de munca, sa faci ture, si salariul nu este atat de bun cum este la armata si nici nu ai ajutor la plata chiriei, cum iti dau cei din armata acea suventie.

| LisaJulie a răspuns:

Cel mai bine este jandarm! Armata nu mai este ce a fost odată! Nu prea mai merita sa mergi acolo

| MistarGoGu a răspuns:

Cat sa nu MORI DE FOAME! Crezi ca te umpli de bani și respect? No way! Acum ca ne flutura rusnacii iar AK-urile pe la urechi nu miroase treaba a " bine "!