| anonim_4396 a întrebat:

Stiu ca multi spun "cum sa nu ma mai enervez?" dar eu vreau exact contrariul, cand ma enervez uit de toate emotile si de sentimentul de a da inapoi, asta imi da o incredere si putere incredibila, deci chiar daca suna mai ciudat cum as putea sa-mi aprind sentimentul de furie intr-o anumita situatie?
La ce as putea sa ma gandesc sa il declansez?
Este o persoana care mereu incearca sa ma atace dar nu prea ii reuseste, si m-am cam saturat, vreau sa indrept acea furie spre el, asta este motivul.
Cine are vreo idee ceva ce as putea face sa intensific furia ca atunci cand ma enervez rau de tot, sa imi spuna si mie, cam cum va motiviati voi sa actionati in anumite situatii.
P.S. Va rog fara fraze de genul "nu e bine ce vrei sa faci", stiu ca nu e bine, dar voi pune capat.
Funda + vot la toti.

Răspuns Câştigător
| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau, draga.
Eu te inteleg perfect.
Vezi ca undeva, ai un buton de eliberat,, fiara,,
Confrunta-te direct cu acea persoana, si lasa-o sa te provoace un pic.
O sa gasesti singur/a butonul care da drumul dragonului.
Dar ai grija, sa nu ajungi la trozneli/batai, ca nu ar fi prea onorabil asta.
Poti face praf si pulbere pe acel om numai din vorbe, priviri, atitudine si sa-l intimidezi astfel incat sa vrea sa se mute in alt judet.
Te-am tzucat, si vezi ca comutatorul este pe on/off

1 răspuns:
| Giada a răspuns:

Ai putea sa-l declansezi daca te gandesti la o persoana care in trecut ti-a facut un rau si pe care esti foarte suparat, sau la orice ti s-a intamplat si te-a si deranjat in acelasi timp.
Sper ca te-am ajutat. happy