| Manolache_Vlad_1999 a întrebat:

Salutare!
Sunt la un liceu din Galati,la filologie, in clasa a 10 a,iar pentru bacalaureat trebuie sa aleg a treia proba scrisa.
Ce materie ar trebui sa aleg daca vreau sa dau la drept?
Trebuie sa aleg intre logica,geografie,psihologie,economie, sociologie si filosofie.As vrea sa dau la drept pe viitor.
dau funda celui mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| CyLvEr a răspuns:

Sociologia sau filosofia sunt cele mai bune variante, deoarece la drept o sa trebuiasca sa stii cum functioneaza societate, oamenii si sistemele.

2 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Economie

| asperger a răspuns:

Geografie e cea mai usoara(parerea mea)inveti numai paretea de a 12-a si trebuie sa stii harta muta si cu un pic din celelalte clase.