| mountdew291 a întrebat:

Salutare TPU, am 20 de ani si de la 18 ani am inceput sa imi las barba, acum este destul de deasa, insa a aparut o problema, este foarte "carliontata" mai ales la perciuni, nu stiu cum sa o aranjez ca sa stea mai bine si sa nu mai fie asa carliontata, parca as fi un arici la fata, mi-am creat chiar si un tic de fiecare data imi aranjez barba fiindca am senzatia ca nu e asezata, ce credeti ca trebuie sa fac? sa ma duc sa mi-o aranjez?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să o lași așa. În timp o să se potrivească cu versurile.
Crai bătrân, cu barba-n noduri,
Ca și câlții când nu-i perii,
Tu în cap nu ai grăunțe,
Numai pleavă și puzderii.

| mountdew291 explică (pentru sadrian46):

Deci spui sa o las sa se aseze singura?

| sadrian46 a răspuns (pentru mountdew291):

Da, asta ar fi prima idee.

| Andreeush a răspuns:

Dacă te deranjează barba atunci scapă de ea.

| mountdew291 explică (pentru Andreeush):

Nu ma deranjeaza, nu-mi place ca nu stiu cum sa o asez sa nu mai fie carliontata laughing