| Cizma2007 a întrebat:

Salutare TPU. Am o întrebare și o rugăminte... Sunt clasa a9a... Urmează balul bobocilor si tind sa particip ca MRS. Astfel, in 5 zile voi trebui sa ma prezint la liceu și sa fac un moment artistic de 2, 3 minute. Ce as putea sa fac? As dori ceva bazat pe discurs, poezie (mai mult vorbit liber despre un subiect). Nu doresc sa dansez, sa cant, sa fac teatru, mai ales ca este atât de puțin timp și nici nu sunt priceput. Mulțumesc frumos!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Stai linistit, ca balul bobocilor va fi prin octombrie, cel putin 1 luna de zile veti avea la dispozitie sa va cunoasteti, sa inveti sa canti, sa dansezi, ca de vorbit cu poezie si monolog, fiind deja prea plictistor, mai ales daca nu stii si interpretezi corect.

Inca ceva, tu nu poti a participi la MRS ca esti baietel! :))
MRS (misses) - este abreviere pentru DOAMNA MARITATA!

https://www.meetnlearn.ro/......ba-engleza

| sierra1 a răspuns:

" Urmează balul bobocilor" - nu e sigur, stai să vedem ce zice covidu'

"in 5 zile voi trebui sa ma prezint la liceu și sa fac un moment artistic de 2, 3 minute" - ce-i asta preselecție?

| Cizma2007 explică (pentru sierra1):

Da, este un fel de preselecție.

| sierra1 a răspuns (pentru Cizma2007):

Eu zic că toți care vreți să participați, o să participați. Unii or să dea birul cu fugiții singuri, pe parcurs. Așa că fii liniștit și pregătește-ti hainele pentru mâine