| xCasi a întrebat:

Am si eu nevoie de un sfat. Este un baiat cu un an mai mare decat mine si imi place de el foarte mult. Ieri am participat la spectacolul scoli noastre iar el era prezentetorul. Pe toata perioada spectacolului, cat eu eram in sala, el se uita la mine, iar cand am plecat pe scena, prietena mea cea mai buna a spus ca se uita dupa mine sa vada unde sunt. Pe hol nu prea vorbim dar se uita mult la mine. Dupa ce am venit de la spectacol, prietena mea cea mai buna m-a sunat si mi-a zis ca a vb cu cel mai bun prieten al lui (prietena mea si prietenul lui formeaza un cuplu) si aceasta a zis ca Claudiu (baiatul pe care il plac) vrea sa imi zica ceva, dar e prea rusinos ca sa o poata face. Nu i-a zis mai mult deoarece stie ca ea urma sa imi spuna mie si nu dorea sa il supere pe Claudiu. Oare ce vrea sa imi spuna? Credeti ca si el ma place? Cum pot sa-l fac sa imi spuna?

3 răspunsuri:
| FIORI a răspuns:

Te place clar, vorbeste si tu cu el, poate e mai timid. Nu gresesti daca iei tu initiativawinking

| xCasi explică (pentru FIORI):

Am mai incercat sa vorbesc cu el dar el a spus ca nu ma place, asta imi ridica un mare semn de intrebare. Atunci cand l-am intrebat au venit si cativa din prietenii lui sa asculte si cred ca de asta a spus nu. Deci chiar crezi ca e bine sa mai vorbesc cu el? (nu stiu cum voi reusi sa o fac deoarece eu sunt mai timida ca el)

| LaurLoveAlexandra a răspuns:

Incearca sa faci tu primul pas, daca zici ca lui ii este rusine. poate si lui ii place de tinewinking