| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU, am si eu o problema care ma macina de multi ani si nu stiu ce sa fac, pana acum am primit tot felul de sfaturi basic care nu au avut niciun rezultat asa ca voi incerca si aici de curiozitate macar. Am 25 de ani, iar din luna septembrie voi fi la master la facultate. In toti acesti ani ce au inclus scoala generala, liceu, facultate nu am reusit niciodata sa agat o fata in sensul sa fie impreuna cu mine sau macar de o aventura asa cum aud la majoritatea baietilor ca reusesc, efectiv nu am ce zice. Sunt genul mai singuratic care intotdeauna a avut doar 2, 3 baieti maxim cu care a vorbit pe parcursul anilor de scoala. Tind sa cred ca problema este la aspectul fizic pentru ca eu sunt mai slabut (1.79 cu 63-64 kg) si faptul ca probabil am si cosuri (nu foarte multe fata de perioada liceului cand eram plin si am scapat mergand la medic). Niciodata nu am vazut sclipirea in ochii vreunei fete in a dori sa discute cu mine sau sa ma cunoasca, deci indiferent daca as fi intrat eu in subiect in cazul in care as fi avut ce sa spun probabil tot nu ar fi fost de ajuns. M-am gandit si la faptul ca poate ele sunt problema nu eu, majoritatea pe care le-am vazut sunt imature, ciudate si le plac pupincuristii, cocalarii si aia cu gura mare iar eu nu sunt asa. Mentionez ca daca nu existau site-urile de "distractie" la indemana probabil as fi fost si acum virgin, stiu ca suna amuzant pentru voi dar acelea sunt singurele locuri in care am avut discutii fata in fata cu femeile si unde am capatat o experienta sexuala macar, pentru ca altfel probabil as fi intrat in vreo depresie. As dori sa va intreb voi cum procedati in abordarea fetelor? Sau cum ati reusit in trecut? Si care ar fi problemele mele?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca să ai rezultate în acest domeniu trebuie să începi cu stima de sine. Este o carte în PDF în română pe Internet, caută. Apoi să te decizi ce vrei de la o relație.

| timidu89 a răspuns:

Problema nu are cum sa fie la ele, tot la tine e daca nu sti ce sa discuti cu ele. Poate te-ai dat la tipe care nu erau de nasul tau sa zic asa. Daca tu spui ca nu arati prea ok? Fetele sunt mult mai mai pretentioase privind doar aspectul. Dar nu te gandi ca aspectul fizic face totul, conteaza si cum te comporti, cum te imbraci si cum le vorbesti. Cand va aud... da ce ai handicap grav, lipsa mana, picior, nu auzi? Daca esti perfect normal ai toate sansele. Incearca cu una mai plinuta sa vezi ce se intampla, nu spera la trase prin inel si tu acum, daca spui ca esti genul singuratic. Toate vor tipi cu prieteni si indrazneti, smecheri. Ai vazut si tu ca fetele ies in gasti, rar sunt retrase si timide. Sunt si exceptii, dar foarte rar.

| varsanofie a răspuns:

Salut, și eu întâmpin aceași dilemă. Rar se întâmplă să am un contact cu câtecineva. Și mereu mă gândesc ce ași fi găsit să fac sau să spun. Faceb00k și multe alte aplicați nu prea ne sunt de folos. Pe sentimente nu am reușit să-mi fac un cont premium să pot vorbi cu membri, în rest sunt ca o fantomă. Cu noi ne uitam la fete mă gândesc că și ele se uită la fel. Ce vedem noi, văd și ele. Timidul nu zice chiar rău, dar de căutăm să vorbim tot cu cei ce ni se aseamănă. De exemplu căutând pe cineva chiar și de are alte pete de culoare. App de situri de distracție să-mi recomanzi și mie. Te salut!