| Takashi1 a întrebat:

Am si eu o problema foarte mare(pentru mine)
Acum vreo 3 zile o prietena foarte buna care era deasemena si vecina mea s-a mutat in Germania.Ea era genul de fata care stia sa distreze omul, stia sa te inveseleasca, avea mereu idei de jocuri de activitati si era o persoana care avea energia a unor 5 copii adica mai pe scurt cu ea nu te plictiseai.De cand a plecat parca aleea a devenit foarte pustie toti parca ii duc lipsa chiar daca asta e doar in gandul meu(findca mi-e cam rusine sa ii intreb) Pe aleea noastra media de copii zilnica e cam de 7-8 cu tot cu copii aia mici cu care nu prea se joaca nimeni din grupul meu.Deci ce pot face? sunt cu morala la pamant vara trecuta ne-am distrat asa tare acuma parca totu e posomorat? Chiar asa sa fie ca intr-un stup de albine daca pleaca regina moare stupul? scuzati expresia..Va rog un sfat ceva, orice dau funda mare si vothappy

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Hey! Nu prea ai ce sa faci, nu ai cum s-o aduci inapoi ca sa va distrati impreuna deci...Eu unul daca as fii in locul tau as iesi pe afara si m-as plimba de unul singur prin locuri in care sunt si alti baieti asa ca mine. Daca nu ai ce sa faci atunci te poti duce in diverse locuri (gen terenuri de sport) unde se joaca alti baieti de varsta ta si s-ar putea sa te invite si pe tine ca sa te joci cu ei. La mine in oras cam asa se intampla...acum nu stiu cum este pe la tine.
Daca acea fata a plecat atunci atmosfera este una mohorata, de vara insa daca gasesti pe cineva care sa-i ia locul atunci o sa devina o atmosfera mult mai placuta. Acea fata nu si-ar dori sa mori de plictiseala, ea ar vrea sa treci peste si sa-ti gasesti noi prieteni alaturi de care sa te distrezi.
Nu ii poti lua tu locul din simplul motiv ca nu ai prea multe variante de a te distra de unul singur.
Iesi pe afara, intalneste persoane noi, fii sociabil si astfel poate ca o sa-i gasesti o inlocuitoare.Nu este neaparat sa gasesti o fata la fel ca ea, iesi prin parc de exemplu si poate ca o sa gasesti un grup de baieti cu care o sa te intelegi, cine stie? Este bine sa incerci. Cum sa castigi daca nici macar nu incerci?
Succes!

| Takashi1 explică (pentru RainmakerX):

Stiu ce zici, am incercat asta dar parca nu mai e la fel.ea nu cred ca ar fi vrut sa plece poate mai vine prin vacante sau poate nu ramane definitiv din cate am auzit.Sa speram ca totul va fi bine si multumesc de raspuns

| RainmakerX a răspuns (pentru Takashi1):

Ma bucur ca te-am ajutat! O zi placuta in continuare!

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Schimbi joaca cu munca

| Takashi1 explică (pentru mgtow):

Sunt copil ce muncalaughing?

| Kenya a răspuns:

Incearca sa ii iei locul happy Fii la fel de sociabila ca ea si propune diverse activitati.

| Takashi1 explică (pentru Kenya):

Eu nu vreau sa ii iau locul pentru ca asta ar insemna sa fiu prefacut(sunt baiat nu fata) si nu vreausad

| ComanAndreeaIulia a răspuns:

Poti pur si simplu sa incerci sa fii tu ca ea pentru grupul tau, Sa cauti idei, sa fii vesela, pentru ca nu poti sa o aduci inapoi.in plus poti vorbi cu ea pe diferite retele de socializare.Verisoara mea favorita a ramas in Rusia(eu m am mutat la 3 ani) si tot vorbim.