| Marius96 a întrebat:

Ce parere aveti despre Liceul Militar din Alba Iulia?
Este >bun?: Se merita facut?

6 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Si normal ca se merita facut.
Dar se intra greu, in primul rand trebuie sa ai fata de asa ceva, sa fii serios.
Apoi degeaba le ai bine cu sportul daca nu ai putea sa iei minim 7 la probele de mate si romana.peste testul psihologic se trece.
dar 1 saptamana stii si tu ai de proba,daca te adaptezi oarecum,si apoi dupa ce ai intrat acolo ramai,ca doar nu poti plati tot ce ai consumat pe parcusrul anului
Nu prea te joci.dar de meritat daca stii ce vrei si esti hotarat pe una din academia militara,de politie,marina,aviatie, medicina, etc e cea mai buna alegere liceul militar.

iar cel din Alba Iulia e cel mai modernizat sa-i zic asa

| Angeline a răspuns:

Dupa parerea mea, baietii care fac liceul ala sunt foarte tari:X:X:X

| Vasilina a răspuns:

Eu cred ca se merita fact...dar e mai greu cu probele, sa intri

| Marius96 explică:

Problema este ca eu cu sportul nu stau prea bine aveti idee cam ce se da la proba fizica (matematica si romana astea le trec nu-i stres big grin)

| Dragonisgaby a răspuns:

Buna eu am dat probele sportive si psihologicu.Ce sa zic psihologicu e usor de trecut daca te duce mintea ca sunt niste intrebari banale big grin. La proba sportiva e putin mai greu in special ca trebuie sa alergi 1 km in 4 minute. nu iti trebuie antrenor sau ceva mai special eu nu am alergatdeloc si am scos 1 km in 4 min big grin ai un traseu care trebuie sa il faci in 3.30 minute. Si apropo crede-ma la matematica si romana nu te descurci zici tu ca e usor da intr-adevar la romana nu e greu da la matematica e ff greu big grin poate te duce pe tine capu da chiar si asa nu te descurci big grin pentru mai multe detalii si daca vrei sa afli mai multe ia id meu dragonis_gaby2@yahoo.com ( eu am dat probele si stiu cum e crede-ma nu e asa usor cum crezi big grin )

| trafikantw a răspuns:

Se merita facut, va spun eu ca stiu! Doar ca se intra foarte greu(mai ales in anul acesta ).