| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac ca sa nu mai cresc in inaltime? Am 14 ani (in iunie 15) si am 1, 55...nu vreau sa fiu inalta, imi place josuta.

21 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Ritmul cresterii nu poate fi oprit in niciun mod.Fiecare se dezvolta si creste in ritmul lui, in fiecare zi mai cresti cate putin, nu poti opri asta.
Si tu esti oricum destul de scunda, nu trebuie sa iti faci griji, multa lume se plange ca e prea scuna.

| Sofia08 a răspuns:

Yeah...oricum mai mult de 1, 60 nu cred ca voi creste

| LuizaAndreeaLuiza a răspuns:

Eu conside ca esti FOARTE MICA!
eu am 14 ani si 1.70

| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Nu ai cum sa opresti ritmul de crestere a corpului.

| MauiStatue a răspuns:

De ce vrei sa fii micuta? Sa iti scuipe lumea, seminte in cap? Multi oameni scunzi sunt luati pe sus de aroganti, doar pentru simplul motiv ca sunt scunzi si slabi. Oricum, o sa mai cresti.

| a răspuns:

Mie nu mi se pare ca esti mica si eu fac 14 ani in vreo 4 luni....si am 1, 53. iar oamenii mici nu sunt luati peste picior daca stiu sa se impuna. si oricum multa lume ar alege mai de graba o fata care sa arate bine si sa fie finuta nu o paluga care sa nu mai arate a fata. cat vei mai creste...asta depinde si de genela parintilor tai la mine mama are 1, 60 si tata 1, 80 deci s-ar putea sa fiu ca mama. a si era sa uit eu cred ca fetele scunde par mult mai tinere:-D

| Sofia08 a răspuns (pentru ):

Merci de sustinere! sunt de acord cu tine.

| ArrianaM a răspuns:

Esti foarte scunda.eu am 1, 68 si 13 ani si vreau sa ma mai inalt, in locul tau as vrea sa ma mai inalt

| raducanumihaela a răspuns:

E proasta rau pe cuvantul meu, de ce sa fi scunda? Esti cum te-a lasat Dumnezeu sa fii

| Sofia08 a răspuns (pentru raducanumihaela):

Draga Mihaela, fii mai politicoasa te rog! nu poti vorbi asa de mine cind nici macar nu ma cunosti...

| AlExAlExAnDrU a răspuns:

Doamne eu daca as fii in locul tau mas considera mica eu sunt baiat am aproape 13 ani si am 1.56

| Banyik_Ionutzz_1998 a răspuns:

Dwayne,, The Rock '' Johnson 1, 96 / 1, 85 John Cena si The Great Khali 2.16 m si tu de abia 1, 55 eu am 14 ani si 1, 73 americanii sunt mai inalti ca Romanii, asa ca daca ai avea si 2m nu te simti diferita :*

| cookyeh a răspuns:

Daca la 1, 55 te consideri inalta e cam naspa. la 14 e destul de putin 1, 55. si oricum nu ai ce sa faci ca sa te opresti din a creste, asa e adolescenta, unii cresc, altii stau pe loc.

| Live4Fun a răspuns:

Nu ii mai bagati prostii in cap, lasatio in pace, ea vrea sa fie mica, in plus si oamenii scunzi au mai multe avantaje decat aia de 2M...

| Tanase_Laurentiu_1996 a răspuns:

Eu am 16
(22 iul) ani si 2m asa ca stai linistita

| Sofia08 a răspuns (pentru Tanase_Laurentiu_1996):

OmG! ..oricum..happy for you!

| AntoniaPsi25 a răspuns:

Nu iti fa griji :* Esti foarte micuta serios happy Eu am 12 ani si am 1, 62 smug La mine in clasa toate fetele suntem inalte happy Defapta asa e moda acum sa fi inalt smug Serios laughing De ce sa porti tocuri daca nu vrei sa fi inalt nu? Deci aproape toata lumea vrea sa fie inalt happy Asa ca, tu nu esti deloc inalta nu iti fa griji :*
FUNDA?

| djudi a răspuns:

Eu consider ca nu trebuie sa faci nimic si ca nici nu poti face ceva lasa asa cum ti-a dat Dumnezeu