| Marilena1999 a întrebat:

Cum incetez sa imi pese de o persoana caruia nu-i pasa de mine?

5 răspunsuri:
| m1dn1gh7 a răspuns:

Salut!
Cu cat te chinui mai mult, cu atat n-ai sa reusesti. Lasa timpul sa-si spuna cuvantul. Fa ce simti, daca simti sa cauti persoana aceea, caut-o, fara sa-ti impui sa n-o faci. Vor fi alte lucruri care te vor distanta, conversatiile seci sau chiar lipsa comunicarii, faptul ca te vei satura sa fii tratata cu indiferenta, iar rabdarea ta are o limita, cand acea limita va fi atinsa, va inceta sa-ti pese (sau iti va pasa semnificativ mai putin).

| Lzehxo a răspuns:

Pai nu te mai gandi la acea persoana, indeparteaza-te de ea si incearca sa uiti de ea. Stai cu prietenii mult timp si iesi pe afara si te va ajuta mai mult. E mai greu la inceput.

| nhhv a răspuns:

Renunță la ea. Nu merită osteneala.

| AdrianaC2005 a răspuns:

Hmmm...Cam dificila treaba!
Eu zic sa te gândești ca tu mori după acea persoana si ai da si sufletul tau pentru ea si pe ea o doare-n fund.
Gandeste-te ca ea iubește alte persoane si pe tine te-a lăsat cu ochi in soare!
Gadestete cate ai face pentru acea persoana si ea pentru tine nu ar da 1 ban.

| Oana661122 a răspuns:

Asta este foarte greu. Dar ai putea incerca sa stai mai mult in preajma prietenilor tai sa te feresti cat mai mult de acea persoana pe care ai vrea sa o uiti de tot dar asta nu se va întâmpla intr-un timp scurt