| Nocturne0 a întrebat:

dau funda si voturi, va rog sa ma ajutati

am niste intrebari legate de aparatul dentar...

eu trebuie sa imi pun aparat dentar si cunosc persoane care au purtat aparat dentar si acum au maxilarele proemininte.Pe de alta parte verisoara mea a purtat prin facultat aparat dentar si acum are un zambet superb. Spuneti si voi niste pareri!

alta problema este legata de aspect. Arata destul de rau...cat de mult conteaza acest factor in relatia cu cei din jur? (cu alte persoane, nu neaparat in relatia cu o fata).

Răspuns Câştigător
| Nervu a răspuns:

Salut, am purtat si eu aparat dentar 3 ani si sa spun drept a fost destul de greu la inceput deoarece lumea se holba la asa zisele "sarme" si unii radeau de mine dar gandindu-ma ca o sa am zambetul mult mai frumos decat ei am trecut peste toate, pana la urma totul este de la cap (nu te mai gandii la aspect si gandeste-te la viitor) - O sa te obisnuiesti cu el pana la urma.Deci mie mi-a facut dintii mai drepti si zambetul mai frumos dupa ce am terminat cu el, asa ca stai linistit deoarece acele aparate de asta sunt facute.

Sfatul meu pentru tine este sa te duci inainte si sa il porti, ti-am zis ca va fi greu dar te vei obisnui dupa un timp va face parte din tine sa zic asa.

Stiu cum este si ti-am raspuns la intrebari deoarece s-ar putea sa treci si tu prin ce am trecut eu, asa ca nu tanjesc dupa funda, dar daca ti-am fost de folos este bine venita! Bafta.