| cosmin4u2you a întrebat:

Salutare TPU de cateva zile a inceput sa-mi placa de o fata din liceu.din cate am vorbit cu ea am realizat ca ne cam potrivim si asta mi-a dat si ea de inteles..mentionez ca nu am vorbit cu ea fata in fata doar pe facebook, vreau sa ma ajutati cu niste idei cum sa-i arat ce zimt pentru ea.

Cel mai complex mesaj va primii funda happy

Răspuns Câştigător
| izaaa308 a răspuns:

In primul rand intalneste-te cu ea.Condu-o acasa, cheam-o undeva. Vobiti mai mult fata in fata, totusi prima oara sa deveniti buni prieteni si sa va cunoasteti.
Apoi fa tu primul pas ca doar esti baiatul. Cand va plimbati ia-o de mana, sarut-o cand gasesti un moment potrivit si vorbeste, vorbeste, vorbeste. Fetele adora baietii ce chiar se implica in conversatii si care sunt interesati.

Bafta, sper ca te-am ajutat.
Pentu orice sfat imi poti da mesaj ^^

| SkyPilot a răspuns (pentru izaaa308):

Complet de acord. In plus, daca iese undeva doar pentru tine, cand va intalniti ii duci si o floare, de preferat un trandafir rosu si foarte frumos.

| cosmin4u2you explică (pentru izaaa308):

Am incercat sa-ti dau mesaj dar nu ma lasa din cauza statusului junior dar am sa-ti zic aici, vreau sa imi dai un sfat cum sa procedez in urmatoarea situatie: fata de care imi place e foarte timida orice as face nu merge, si asta nu din cauza ca nu iar place si ei de mine..sa va povestesc dupa vreo 2 saptamani in care am vorbit si am devenit prieteni mi-am facut curaj si am intrebat-o daca vrea sa fie prietena mea,dar insa m-a refuzat, si mi-a zis sa nu ma supar, eu ia-m zis mai conteaza si mi-a raspuns poate conteaza! ia-m zis sa-si dea o parere despre mine, si mi-a zis ca sunt foarte simpatic, ca sunt la locul meu.ba chiar mi-a zis ca am o minte criminala laughing in sitatia asta nu stiu ce sa mai fac ca sa inteleaga si ea ca eu tin la ea! orice sfat conteaza
Multumesc anticipat! happy

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Arati ca esti cu adevarat interesat doar daca o inviti la o intalnire. De ajuns cu facebookul!
P.S. Apropo de flori, cauta prin istoricul ei, vezi daca nu are postate buchete cu flori sau altceva din care sa-ti dai seama ce flori ii plac ei. Trandafirul este frumos si se potriveste la o asemenea ocazie, dar mai bun este ceva care dovedeste ca-ti pasa de gusturile ei.

| cosmin4u2you explică (pentru Zenithf):

Am invitat-o in oras dar nu vrea sa iesim din cauza ca este foarte timida.

| neutrino a răspuns:

Noi nu prea stim ce anume simti tu pentru ea, dar pana una-alta, invita fata la un suc.