| IamDavidC a întrebat:

Salutare TPU! După Evaluarea Națională m-am decis să urmez Colegiul Național de informatică "Tudor Vianu" din București. Însă întâmpin niște impedimente în ceea ce privește clasele de acolo. Vedeți voi eu am făcut germană încă din clasa pregătitoare, așa că am luat examenul de bilingv. Întrebarea mea este, oare ar trebui să optez pentru clasa de bilingv și să pierd trei ore de informatică și una de matematică sau să merg la clasa de intensiv informatică, unde se predă franceză (o limbă care nici nu-mi place și nici nu știu dacă pot să o învăț)?
Voi ce îmi sugerați?

Răspuns Câştigător
| Solann a răspuns:

Tu ce vrei sa faci? Informatica sau sa te lauzi ca ai terminat la Vianu?
In functie de asta, alegi.
Franceza nu este grea. Poti sa o inveti pentru ca seamana cu romana si e mai usoara decat incalcita de germana.

| IamDavidC explică (pentru Solann):

Mulțumesc! Am pus Vianu intensiv informatică.

1 răspuns: