| AndreiAndrei0078 a întrebat:

Salutare TPU, m-am înscris la profilul constrctii, instalații și lucrări publice (dual) au contract cu o companie de gaze. Întrebările mele sunt următoarele:
Fiindcă suntem prea mulți elevi care vor la acest profil și se face o singura clasa, o sa dăm un test grila și un interviu, am aflat cum se calculează media pentru admitere, dar vreau sa știu cam ce întrebări o sa fie, am primit o cărticica din care o sa citesc dar vreau sa știu la ce sa ma aștept.
Eu am media aproape 5 (de la evaluări) fără aproximativ 10 sutimi, am șanse cu aceasta medie? Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Intrebarile nu ai de unde sa le afli, odata ce este un examen fiind secrete pana in ziua examenului.
Daca ai primit o carte inseamna ca trebuie sa o inveti din scoarta in scoarta fiindca intrebarile vor fi numai din acea carte.

| sierra1 a răspuns:

"vreau sa știu cam ce întrebări o sa fie, am primit o cărticica din care o sa citesc dar vreau sa știu la ce sa ma aștept...am șanse[]?"

dacă nu citești cărticica aia: zero

| AndreiAndrei0078 explică (pentru sierra1):

Ma refeream cam cate întrebări o sa fie. și cum se punctează… (este test de competente dacă nu ma înșel) și am înțeles ca o sa fie grila.