| Claudiuk1 a întrebat:

O intrebare as avea si eu, si sper sa ma lamuriti:
Dupa cum am scris in vechile posturi, doresc sa ma dezvolt, am practicat multe sporturi + antrenament Flotari/Abdomene/Gantere(nu stau in picioare, stau in pat cand fac gantere). Acum m-am oprit la kickbox. Si acum este a 2-a oara cand incep sa iau Vitamax, si eram foarte curios in privinta modului de administrare. Stiu ca se ia cate o capsula la 1-2 zile imediat dupa micul dejun, insa vroiam sa aflu daca are vreun efect POZITIV/NEGATIV daca il iau in fiecare seara la ora 22:00, dupa antrenament. Asa cum toti stim, prin intermediul exercitiului fizic se secreta o cantitate mare de GH(Growth Hormone), asadar, prin administrarea unei capsule de Vitamax, care contine L-arginina( stimuleaza secretia de hormoni de crestere), si L-linzina( efect asemanator cu L-arginina) ma pot astepta la o crestere in inaltime?
Tin sa precizez din nou:
-Doresc sa ajung la inaltimea de 1. 85m
-Am 1. 76-1. 77m (16 ani impliniti in Februarie) 73kg
-Mama: 1. 58m(barbatii din acest neam au avut 1. 80+, cu exceptia bunicului, fiindca s-a nascut in perioada comunismului, munca multa, papica putina, ridicat greutati mari, a ramas pe la 1. 70)
-Tata: 1. 82-1. 83m(majoritatea barbatilor din neam au peste 1. 75)

Multumesc frumos! Astept raspunsuri cat mai explicite, iar cel mai detaliat va primi FUNDA + calificativ!

1 răspuns: