| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU

salut sunt elev in clasa a 8 a si vreau sa stiu daca pot gasi un liceu la care sa se faca informatica dar fara matematica nu sunt bun la mate
Mersi pentru raspunsuri

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Imi pare rau sa-ti dau aceasta veste, dar informatica fara matematica nu exista nicaieri, oriunde te-ai duce. Ca doar de aia se numeste profilul mate-infohee hee

| Dash a răspuns:

Imi pare rau dar Info fara mate NU se poate.

| TeoPT a răspuns:

Dacă nu ești bun la mate, nu o vei duce bine nici cu informatica.

Încearcă liceele umane sau vocaționale.
Baftă

| BloodPrison a răspuns:

Nu există informatică fară matematica.Nu poţi fi bun la informatică dacă nu esti bun la mate, căci pe clasa a 9-a pana pe a 12-a lecţiile de info conţin nulte chestii la cu matematica.Deci ca să ştii că nu există liceu de informatică fară matematica.