| Ciocan12 a întrebat:

Stiu ca aceasta intrebare a mai fost pusa pe acest site de multe ori,dar a trecut ceva timp de atunci. Vreau sa ma duc la Stiinte Sociale,deoarece iubesc mult istoria si sunt pe langa cu chimia, fizica si matematica.Ce pot deveni dupa terminarea acestui profil? Imi va ramane timp liber si pentru alte activitati? Pentru cei care se afla in Iasi:Ce parere aveti despre liceul Dimitrie Cantemir?

Răspuns Câştigător
| Ara997 a răspuns:

Nimic. trebuie sa urmezi cursurile unei facultati si plecand de aici poti sa faci psihologie, etc. pe urma poti deveni "ceva "
singurele licee vocationale de unde iesi cu patalama sunt : militar, pedagogic, informatica : restul sunt licee de cultura generala sa zic asa.
si cantemir este un liceu serios, adica se straduie.