| AnnaSophiaRobb a întrebat:

Salutare tuturor, aici pe TPU mi-au data un sfat ca sa tind la o cariera de jurnalist buna trebuie sa scriu un blog, insa am incercat de zeci de mii de ori sa-mi creez unul pe www.blogger.com si in zadar, nu-mi iesea de loc, cum sa-mi creez un blog si sa scriu pe el?

Răspuns Câştigător
| janynefeaver a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema cu blogul, dar am rezolvat-o. Iti recomand Wordpress-ul. Este mult mai simplu, dar poti incerca si pe Blogspot.com. Ambele sunt usor de folosit. Eu am avut ceva de lucru pana am inteles totul, dar am reusit si mi-am facut doua blog-uri, unul pe blogspot.com in engleza si unul pe wordpress.com in romana.
Bafta