| Andrei891 a întrebat:

Salutare tuturor!
Am si eu o o intrebare sa zicem asa
cum scap si eu de frica ca iubita mar parasi?
inainte sa fiu cu ea am mai avut o relatie de 4 ani si una de un an, sincer mi-am pirdut increderea in fete, orice as face nu pot sa mai prind incredere incerc de un an sa imi fac o relatie si nu reusesc, orice relatie care am inceputo nu a durat mai mult de 4 zile, ma atasez foarte repede de o persoana simt lucruri frumoase insa deo data cad in depresie, ca daca face ce au facaut celalalante, daca ma inseala, etc. poate ma ajutati si pe mine cu niste sfaturi, sunt putin mai slab de inger!

Răspuns Câştigător
| alinaiuliana89 a răspuns:

Pai o solutie ar fi sa incerci sa vorbesti cu tine adica cu mintea ta, sa vezi de ce iti apare frica asta, alta sa te duci la un psiholog, si eu aveam frica asta ca o sa fiu parasita cand ai frica asta nu poti trai, nu te simti bine, esti intr-o depresie sa zic asa, ai nevoie de ajutor crede-ma, uite ce am gasit eu despre frica ce m-a ajutat mult citeste Osho cum sa invingi teama, sau
uite un citat de-al lui
Love dispels fear just as light dispels darkness. If even for a moment you have been in love with someone fear dissappers and thinking stops. With fear thinking continues. The more you are afraid the more you have to think. Deci inceteaza sa te mai gandesti big grin bafta succes

| Andrei891 explică (pentru alinaiuliana89):

Multumesc pentru rass, chiar ca dupa ce am vb "cu mine" vad ca stau lucrurilr asltfel
ma simt mai binee, mai am totusi putina teama dar cred ca voi reusii "multumesc inca o data!"

| alinaiuliana89 a răspuns (pentru Andrei891):

Daca te pot ajuta mai mult spune-mi id tau printr-un mesaj, n-as vrea sa-l postez pe al meu aici si sa fiu asaltata big grin

| Andrei891 explică (pentru alinaiuliana89):

Andrei.macari89 id de mess da-mi tu un buzz multumesc

4 răspunsuri:
| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Cel mai bun sfat este sa mergi la un psiholog