| laur12 a întrebat:

Salutare tuturor! De aprox o saptamana ma doare rau de tot pulpa de sus a piciorului drept, chiar in fata. Jucam fotbal si cand deodata fara sa ma lovesc, receptionez o durere ingrozitoare la pulpa in fata. Daca stau fara sa mai fac nimic timp de 4, 5 ore imi trece, iar dupa ce lovesc din nou in mingie foarte incet chiar, ma doare extraordinar de tare si nu pot nici sa mai merg. Mi-am dat cu fel si fel de alifii si nimic, tot reapare durerea. Ce poate sa fie? Ce imi recomandati sa fac? Ms mult! Dau fundawinking

Răspuns Câştigător
| OnNne a răspuns:

Hmm daca zici ca te doare extrem de tare du-te la medic cat mai urgent. Nu e de gluma sincer,poti avea o simpla intindere care trece cu unguente, sau poti avea o ruptura musculara, iar in cazu ala e cam urat. uite poate te ajuta sa intelegi ceva:D http://dralinpopescu.ro/2011/intindere-vs-ruptura-musculara.html

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mi se pare ca ai o ruptura musculara. Trebuie sa te vada medicul, nu-ti va trece numai cu unguente.