| Addiction_8089 a întrebat:

Salutare tuturor! Pai, cam asa sta treaba:am 15 ani si cu toate astea nu am avut pana acum nici o prietena si nici macar sa na sarut nu am avut ocazia vreodata.Sunt un baiat sociabil si imi place sa ies in oras si alte cele doar ca sunt destul de timid in ceea ce priveste fetele(intr'o prietenie obisnuita vorbesc foarte deschis si fara retineri cu oricine, baiat sau fata). Momentan imi place de o fata caruia i'a placut si ei de mine cu putin timp in urma, dar acum nu mai stiu ce sentimente are fata de mine :-s.Am inceput sa fac un fel de complex din asta pentru ca, chiar daca as avea o prietena nu as sti cum sa ma comport cu ea deoarece, cum am mai zis nu am mai avut una pana acum rolling eyes. Deci, ce sa fac sad?

5 răspunsuri:
| PuяpℓeMusic a răspuns:

Bunahappy
In aceiasi situatie sunt si eu [doar ca sunt fata], am tot 15 ani si nu am avut pana acum niciun prietenhappy.
Cateodata sunt suparata din cauza asta. dar altadata ma gandesc ca am tot timpul pentru prieten.

| DeyCj a răspuns:

Să mergi mai departe.Nimeni nu s-a născut învăţat.Lasă-te urmat de instinct şi intuiţie numai să fi ponderat.Succes la fete.

| ikram a răspuns:

Aveti tot timpul sa aveti prieten/prietena, si cand veti gasi persoana potrivita, in momentul respectiv o sa stiti exact ce trebuie sa faceti. Nu va mai faceti atatea probleme din cauza asta.
1. Incearca sa fii mai relaxat si ai sa vezi ca totul o sa inceapa sa mearga de la sine.
2. Fii mai sigur pe tine, daca iti place o fata mergi la ea si invit-o in oras (in parc, la o cofetarie, etc). Daca accepta foarte bine, daca nu treci peste asta si incearca la urmatoarea fata care iti place.

Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand vei iubi o fata cu adevarat vei sti cum sa te porti cu ea. Iubirea da curaj, nu va mai fi loc pentru timiditate.

| 2PAC_5906 a răspuns:

Pai nu esti singurul timid dar poti sa o inviti intr-un parc sa va plimbati etc trebuie sa faci tu primul pas deoarece daca face ea primul pas te va crede un... poti sa vorbesti mai intai cu ea pe messenger un timp