| Bertha57 a întrebat:

Salutare tuturor! Recent mi-am dat seama că am făcut o obsesie pentru un băiat care are iubita ( imi plăcea de el înainte de a fi ei doi împreună ) totusi, cum fac sa-l uit?

5 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! O sa il uiti daca iti indrepti atentie spre alte lucruri. Fa lucruri care iti aduc placere, descopera un hobby nou, cunoste persoane noi si nu incerca sa il cauti pe retelele de socializare. Blocheaza contul lui, a prietenei lui.

| Violleta2022 a răspuns:

Ideal este sa gandesti logic si sa intelegi ca dragoste cu sila nu se poate face, ca baiatul ala nu are ochi pentru tine, nu te place si nu ai cum sa-l fortezi sa te placa niciodata, fiindac inimii nu-i putem comanda.

Te sfatuiesc sa incerci sa intelegi logic acest lcuru, fara sa mai faci o obsesie din atata lucru, ori sa-ti focusezi mintea pe alte treburi mai importante, apucandu-te de curatenie generala in casa: sa speli geamuri, podele, perdele, covoare, sa lustriesti mobile, speli hainele si asternuturile de iarna, vasele din bucatarie si camara samd. Asta iti va lua cel putin 1 luna-doua de zile, timp in care vei uita de existenta acelui baiat.

| akaanne a răspuns:

Îl blochezi peste tot și o sa l uiți.

| Bertha57 explică (pentru akaanne):

Nu am vorbit niciodată cu el, sa l blochez ar fi degeaba...

| RaduAna01 a răspuns:

Salutare

Incerci sa nu te mai gandesti la el. Apoi sa iti umpli timpul cu alte chestii. Si inainte de asta, trebuie sa iti stabilesti in minte ca oricum lui ii place de altcineva si se bucura alaturi de ea si nu are rost sa aspiri sa fii cu el, fiindca exista o probabilitate aproape imposibila de a se intampla asta.

E greu, dar este doar un gand obsesiv. Si sigur iti vei gasi pe cineva. Acum ii lasi pe ei doi sa se bucure unul de celalalt. Au deja o relatie si trebuie sa ii respecti decizia.

Imi pare rau, dar solutia este de a nu te mai gandi la el, de a-ti stabili in minte ca asta este situatia si tu ai viata ta si nimeni nu este obligat sa ne iubeasca.