| lacrimi a întrebat:

Salutare tuturor. Urgență mare.Am o mare nedumerire, așa de mare încât îmi vine să fac niște fapte regretabile din cauza nervilor!

Mi-am depus dosarul,anul acesta,la Universitatea de vest din Timișoara ----- Facultatea de Litere,Istorie și Teologie.

-Specializarea: Limbi și Literaturi
Nedumerirea m-a izbit din cauza faptului că am intrat cu media 9, 26(la buget), DAR EU am avut media generală la BAC. 9, 80, la limba română am obținut nota 10...

Imi poate explica și mie cineva, vă rog, de ce am o medie așa mică, deși am avut medii foarte mari la BAC?

Așa se calculează(din câte am văzut)media la specializările unde am aplicat eu:
Art. 11. MEDIA DE ADMITERE
Se calculează după următoarele formule:
Limbi şi Literaturi,/ Limbi Moderne Aplicate
M = M 1 + M 2 + M 3
M1= medie generala bacalaureat
M2= media de bacalaureat la specializarea A sau limba română
M3= media de bacalaureat la specializarea A’ sau limba română

MULTUMESC MULT PENTRU RASPUNS!

1 răspuns:
| admiterea a răspuns:

Fa contestatie la secretariat si cere explicatii. Altfel te stresezi degeaba!