| markusisred a întrebat:

Salutare tuturor va rog mult sa nu ignorați, ce credeți ca as putea face dacă îmi place mult de tot de o fata de la mine din liceu? Spre exemplu cum as putea intra așa intr-o Conversație cu ea in viața reala sau și in mesaje dacă sunt așa rușinos ca sunt îndrăgostit de ea? Ce idei aveți? Multumesc

Răspuns Câştigător
| TudorRebecca18 a răspuns:

Îți iei inima în dinți și o abordezi direct.Îi zici față în față că vreți să vă cunoașteți, că o placi și poți să îi propui să mergeți în oraș să mâncați, ca de exemplu.Te refuză, asta e.Așa e viața, îți trage o palmă așa, din când în când.Ascunzându-te crezi că rezolvi ceva? Nu. "Cu rușinea mori de foame" și îi dau dreptate vorbei ăsteia.

4 răspunsuri:
| AdioTPU a răspuns:

Să eviți s-o abordezi prin clasicele mesaje de genul "ce faci?", "Bună, ce faci?".
Ai putea să-i trimiți pe FB melodii romantice dar nu siropoase, să-i dai de înțeles într-un mod subtil că îți place de ea.

| gapb a răspuns:

Pai daca esti rusinos, o sa stai cu coada intre picioare ca un fraier pana termini liceul si intre timp ea o sa-si faca un iubit, nu joci nu castigi asa e in viata.

Răspuns utilizator avertizat