| Ioana0001 a întrebat:

Salutaree. Mă numesc Ioana, am 16 ani și am o relație de un an cu iubitul meu. Ideea e următoarea: eu am vorbit cu părinții mei despre relație, ei sunt de acord și nu au nimic împotrivă însă, am un frate mai mare, diferența este de 18 ani între noi. El nu știe că am relație și îmi este teamă de chestia asta, el fiind foarte protectiv cu mine. Cum aș putea aborda cu el acest subiect?
Precizez ca m-am sfătuit cu mama iar ea mi-a spus să vorbesc cu el sincer.(btw, părinții mei sunt în străinătate și locuiesc cu fratele.)

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Curios sa-ti spuna parintii asa ceva la varsta ta.

| Ioana0001 explică (pentru darrio2007):

Adică? rolling on the floor))) daca te referi la diferența de vârstă, este intre mine și frate-miu. El este mai mare cu 18 ani rolling on the floor)

| darrio2007 a răspuns (pentru Ioana0001):

Nu la diferenta de varsta. Nu multi parinti sunt de acord cu o relatie de iubire la o fata de 16 ani.

| Ioana0001 explică (pentru darrio2007):

și părinții noștri au fost tineri. sunt convinsă că și mama ta a avut iubit la 16-17 ani.

| darrio2007 a răspuns (pentru Ioana0001):

Probabil. Dar gandirea de atunci a fetelor nu era ca cea de acum. Si nu era incurajata de parinti.
Erau alte vremuri.
Apropo, ca tot ai zis asta, mama ta la ce varsta a avut primul iubit?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Precizez ca m-am sfătuit cu mama iar ea mi-a spus să vorbesc cu el sincer. Este cel mai bun sfat.