| Imp5k a întrebat:

Salutari! Am 14 ani si am si eu o intrebare (legata de o fata, desigur).

Cum ii pot da de inteles unei fete ca-mi place de ea? Momentan n-am tupeul sa-i spun eu insumi. Mersi mult!

Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Baga-te in seama cu ea, zambeste-i, incearca sa te apropii de ea, fa-ti tupeu...

| Imp5k explică (pentru mona):

Imi este teama ca ei nu-i place de mine. Nu sunt chiar 100% sigur... Alte sfaturi happy?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Fa-ti curaj.Numai tu trebuie sa ii spui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

INcearca sa o intrebi pe o prietena de a ei sau pe cineva mai apropiat care o cunoaste bine.Dar cum a spus si Mona tb sa iti faci putin tupeu, doar putin. Oricum, o fata draguta nu ar trebui sa te raneasca si dace e intr-adevar draguta stie cum poate sa iti spuna ca nu ii place de tine fara sa te raneasca. Sper ca te-am ajutat

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns:

Incearca sa o privesti mai mereu in ochi tongue.

| AdyHytPower a răspuns:

Incearca sa vobesti cu ajutor unei prietene apropiate de a ei dar sa fie serioasa sa nu ii zica :,, Vezi ca la mucea ala ii place de tine" ti se intampla mie da si fata nu a luat-o in serios :X

| AdelinaPopovici3092 a răspuns:

Heei, eu zic asa, pentru ca sunt fata si stiu mai bine : uneori baietii le dau de inteles fetelor facandu-i din ochi, de exemplu sa zicem ca ea sta de vorba cu fetele si isi arunca ochii la tine, si ii faci cu ochiul si sa-i zambesti si v-a zambii si ea la tine. Dupa cand o vei vedea singura sa o intrebi ceva de genul Hei, frumoas-o, ce faci?, si apoi o intrebi Ce zici, esti libera... si cand poti tu, sau cand vrei tu si apoi sa -i spui M-am gandit sa mergem la un suc, ce zici? si asa la un suc, poti sa-ti dai seama daca te place sau nu, si dupa intalnire ii dai flori, mai vorbesti cu ea, si apoi o intrebi Vrei sa fii iubita mea? sau prietena. in fine cum vrei tu. Sau mai e o metoda fara sa-i vorbesti ca stii cum e rusinea-i mare. Sa-i pui pe banca biletele de dragoste, dar sa te semnezi cu admiratorul tau secret si ii zici tu ceva pe acolo si apoi dupa primul biletel, sa incepi sa vorbesti cu ea HEI CE FACI chestii si apoi la urma ii trimiti un biletel ceva de genu MA GASESTI IN FIECARE ZI LA > si zici tu unde stai tu in fiecare zii. Si va intanniti si vorbiitii si apoi trebuie sa-ti faci curaj sa-i spui ce simti! Altfel nu vei reusii nimic! Ti-am spus tot ce era mai bun, dar te rooooog imi dai Fudita? te rooooog!