| Natalia_2480 a întrebat:

Salutarihappy Sunt noua pe aici.

Am, totusi, o problema destul de grava. Am 18 ani, sunt cu iubitul meu de 1 an aproape. Si acum o saptamana (si cateva zile) am avut primul meu contact sexual.Ne-am protejat, dar a afost putin cam dur, el ne mai dezvirginand pe cineva pana acum ( mentionez ca el nu mai este). Si problema reala este ca, prima data m-a penetrat pe pozitia caprei. Si de-atunci, pentru vreo doua zile, am avut febra musculara intre picioare ( pe coapse). Am mai incercat a doua zi, dar -aici e problema mare- noi avem ft mare dificultate in a "gasi gaura", nu prea reuseste, iar cand (cu greu ) reuseste pe mine ma doare. Am avut o pauza de o saptamana, pentru ca mi-a zis ca daca ma doare ne vom opri ca sa ma vindec. Acum chestia e : probabil nu suntem destul de "uzi"? Sau, de ce are asa mare dificultate in a penetra? Am folosit si Durex-Elite, si tot nu a reusit, decat un minut cred...

Multumesc.

4 răspunsuri:
| Irinna a răspuns:

Buna!
In primul rand, cand te dezvirginezi nu trebuie sa o faci in alte pozitii decat cea a misionarului(din cate stiu eu). in pozitia caprei penetrarea este una adanca de asta ai avut dureri.Sunte`ti amandoi la inceput si de asta nu sunte`ti prea priceputi!
Este bine ca va protejati, spune-i si lui sa nu se mai grabeasca ca este timp destul sa o faceti.
Deci incercati misionarul, va fi mult mai bine si sa stii ca pe toate fetele le doare la inceput(mai trebuie sau mai putin) pana se obisnuiesc!

| TąNyą a răspuns:

Ţi s-a spus să faci o pauză pentru ca himenul să se poată cicatriza. Spune-i iubitului tău să măriţi preludiul la început nu vă grăbiţi şi folosiţi Durex max warming pleasure s-ar putea să te ajute a şi spune-i să fie mai tandru cu tine. că nu eşti o maşinărie eşti o fiinţă.
Pt că nu sunteţi suficient de excitaţi.

T.

| MariusPopa a răspuns:

Te-a durut pentru ca voi ati facut de fapt SEX nu dragoste. A face dragoste inseamna ceva timp inainte de a incepe.Sarutari, mangaieri, vorbe frumoase, etc.
Eu sunt baiat, dar consider ca prima data cand iti incepi viata sexuala sa incepi inpozitia (capra) cum zici tu. Pozitia clasica era indicata si aveati si posibilitatea sa va sarutati in acelasi timp sa va priviti in ochi etc. Dar repet:ce ne spui tu aci nu este dragoste ci SEX.Este ca si cum erai virgina si iti incepeai viata sexuala intr-un studio de facut filme porno.Nu m-ar surprinde sa fii facut si sex oral dupa cum au decurs lucrurile.
Bafta si pe viitor gandeste de doua ori si fai o singura data.Practic ti-ai ucis acel sentiment placut pe care ar fi trebuit sa il ai.

| prietenoricand a răspuns:

Salut Natalia
Si eu sunt de aceeasi parere ca va grabiti si pozitia aleasa nu este una prea confortabila. Am avut si eu cateva contacte cu partenere virgine si totul a fost ok cu multa rabdare, mici jocuri pentru a distrage atentia la cea ce se intampla si o relaxare completa.Iti recomand cateva site-uri cum ar fi sexdex.ro (al Dr. Cristian Andrei ) sau www.seximus.ro. Vei gasi multe informatii utile. Mult succes si sper sa fie totul ok.