| Andreeeasiiandrei a întrebat:

Salutari, vreau sa va adresez aceasta intrebare deoarece sunt la capatul puterilor din toate punctele de vedere.
Am 21 de ani de-abia împliniți
iar iubita mea are 16 ani fara o luna si cateva zile.
Ea a avut un trecut foarte dubios din pricina parintilor ei, deoarece nu au fost langa ea cand a avut nevoie, de la o varsta frageda a fost dusa la psiholog, nestiind ca cel mai bun psiholog pentru copilul sau este chiar parintele lui, au facut o sa para ca e nebuna, ea neavând nevoie de psiholog, ea a avut nevoie doar de parintii ei sa-i fie alaturi si sa o inteleleaga, a avut raporturi sexuale de la o varsta foarte frageda cu doi baietii majori, au manipulat o si si-au batur joc de ea efectic, fata a ramas cu traume si s-a inchis in ea de tot, dupa toate acestea eu am fost alaturi de ea si am ajutat o sa se deschidă si sa si spuna traumele, am inteles o si nu am catalogat o gresit din niciun punct de vedere, părinți mei sunt de acord cu ea, o plac si stiu problemele ei si vor sa o ajute.
Ea nu s-a deschis in fata parintilor ei deoarece la varsta de 11 ani, ei au divorțat, iar fata a fost repartizată in custodie comuna de judecător, fiind lasata pe numele tatalui deoarece avea o situatie financiară mai buna.
Mama ei, l a inselat cu alt barbat, de etnie romă, iar tatal si ea au dus cearta la alt nivel, s au certat si au facut lucruri care nu trebuiau făcute in fafa copiilor, de aici si aceasta inchidere, depresie si anxietate a fetei.
Cand am cunoscut o eu, avea aproape 15 ani fara cateva luni, eu stiam problemele ei si ce a facut dinainte si am vrut sa o ajut din toata inima mea, ii sunt alaturi din acea zi si nu i am gresit cu nimic, tin sa precizez ca nu consum alcool, nu i am gresit, i am fost loial si inca ii sunt, muncesc si in continuare vreau sa ii fiu alaturi la fel de mult, Mama ei stie de mine si a acceptat, dar tatal nu m-a acceptat, catalogandu- ma "tigan, buzat, negru, saolin" si multe altele, nu am zis nimic, am suportat doar prin prisma faptului ca o iubesc si vreau sa aiba un viitor cat mai bun.
Din cauza tatalui care nu ma suportă deloc, probabil din cauza traumelor ca a fost inselat de fosta lui sotie, actuala mama a fetei, el procedeaza gresit.
A batur de multe ori, si sunt extrem de multi martori care stiu asta si stiu ce fel de persoană este, are extrem de multi bani si si a batut joc de ea, isi cumpara masini scumpe, schimba femeile ca pe sosete si creste coliii altora, dar de ea nu l intereseaza deloc, isi bate efectiv joc de ea si nu l intereseaza dsloc, o face curva panarama si multe alte lucruri care deja ma simt prost sa le povestesc aici.
Mama ei si a facut viata, este imlreuna tot cu acel baoat cu care si a inselat fostul sot, in concubinaj dar iesind in nenumarate ori si cu alti bărbati si facand raporturi sexuale cu acestia. Si ea la randul ei si a lovit fiica de nenumarate ori, odata chiar de i-a dat sangele pe nas...
Tatal o dadea cu capul de bord cat putea el, si de multe ori a batut o si de fata cu lumea, odata a pus o cu capul pe asfalt si a sarit cu piciorul pe capul ei.
Fata a fost traumatizata si acum s au rascolit pe capul meu ca fata este manipulata de mine, dar eu am ajutat o si poate confima ca i am vrut doar bine si nu i am gresit cu nimic. Ii gatesc, o ajut sa si faca treaba acasa, o sustin la scoala, o ajut la teme, si orice problema are mi o spune mie, nu lor, deoarece fata in mine are incredere si stie ca i vreau doar binele, spre deosebire de ei, numai poate sa stea alaturi de ei, o tine sechestrata cand vor ei, o maltrateaza si o injura ca la usa cortului, fata numai vrea sa stea cu ei acasa, vrea sa vina la mine, alaturi de parintii mei, ca doar asa isi poate gasi linistea.
acum întrebarea mea este, pot face ceva cu politia ținând cont de toate lucrarile care s au intamplat, va rog frumos, ajutati-ma, deoarece ma doare inima enorm de mult cand o vad in starea asta si deja a suferit prea mult, numai vreau sa sufere nici macar o clipa, ii doresc tot binele din lume si vreau sa am grija de ea din toata inima mea.
o iubesc mai mult decat imi iubesc propria familie, si intodeauna ea v a fii pentru mine pe primul loc. Pot parintii ei in aceste circumstante sa faca ceva? cu politia

1 răspuns:
| Andreeeasiiandrei explică:

Va rog sa cititi cu atenție tot, sunt foarte suparat cu privire la tot si nu stiu ce sa mai fac, fata este in ultimul stadiu, am uitat sa menționez ca de multe ori a vrut sa se sinucida in mai multe feluri si se taia pe manute, eu am oprit o si am invatat o ca nu este bine si niciodată nu este asta o soluție...