| wsereqd a întrebat:

Salutt am rubeola si mi-a iesit niste umflaturi dupa ureche in pe craniu, nu sunt mari sunt niste unflaturi pe jumatea dopului de stica un pic mai mici ...si ma dor la atingere si cand pun capu pe perna voua vi s-a intamplat la fel? ce ati facut? ati fost la doctor? ce sa fc?

SCZ De categorie ajutorr big grin

Răspuns Câştigător
| katy95 a răspuns:

Ti s-au inflamat ganglionii...cand ai rubeola corpul tau este mai expus, este mai slabit nu te ingrijora umflaturile o sa se retraga in maxim 2 saptamani. am avut si eu rubeola si am avut unele analize modificate. Sa iei calciu te ajuta foarte mult in perioada asta!

3 răspunsuri:
| wsereqd explică:

Bine mersi mult atat vream sa te mai intreb e normal sa doare putin de tot aia de dupa ureche? ai funda

| katy95 a răspuns (pentru wsereqd):

Da e normal...pana se retrag te vor durea putinhappy

| wsereqd explică:

Am citit si e normal mersi mult.big grin