| YLLL a întrebat:

Salutt. sunt cls a7a. si as vrea sa va intreb daca ajung 10 caiete cu patratele si 10 cu linii? sau trebuie mai multe?big grin

13 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, iti vor da profesorii indicatii, eu din pacate nu stiu sigur k nu mai sunt in a 7 a, bafta la scoala...

| danutza a răspuns:

Iti ajund in caz ca iti cer altvceva cum ar fi caiete studentzesc iti poti cumpara pe urma iar pe astea le poti folosi pe parcursul anului happy

| danutza a răspuns:

Studentzesti happy

| JustMeFlory a răspuns:

Mai bine astepti sa incepi scoala sa vezi ce materii ai. O sa-ti mai trebuieasca si caiet de geografie(special pentru asa ceva), de biologie, muzicahappy
Ca sa fii sigura ca iti iei ce trebuie pentru scoala.

| Ianaaable a răspuns:

Si eu cred ca-ti ajung. oricum fiecare profesor are cerintele luihappy
o sa mai vezi pe parcurswinking
Bafta!tongue

| Psihoyounger a răspuns:

Depinde de cerintele profesorilor. Unii cer caiet de teme diferot de cel de clasa, altii nu. Teoretic, dupa numarul de materii ar trebui sa iti ajunga dar nu se stie. Astepta pana iti vor da ei indicatii. Apoi vei mai putea cumpara.

Bafta in noul an scolar!

Psihoyounger

| Silvia a răspuns:

Eu imi cumpar caietele dupa ce incepe scoalahee hee ca sa stiu cate si de ce fel trebuie sa iaubig grin

| Antrax a răspuns:

Nu cred depinde de profesor sunt unii care iti cer 2 caiete unu de teme si unul de casa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui mai multe caiete"cu linii" in jur de 15 cel putin.nu uita k la biologie, geografie sh muzica iti trebuie caiete speciale. pup pup succes in noul an scolar

| YLLL explică:

Pff. pai noi la romana avem: unul de literatura. unu de clasa si unu de teeme.big grin

| gabitzu_8696 a răspuns:

Eu zic ca iti ajung...cu linii iti trebuiesc mai multe...
app si eu trec tot in a7a happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I-ti raman vreo 2 din amandoua

| Alii a răspuns:

Stai ca iti zic eu...(am trecut a 8a)

deci:

1.romana.2 caiete

2. engleza. 2caiete

3.franceza.2 caiete

4. un optional (eu am avut informatica). 1 caietoh go on

5.mate.2..mie mi-a cerut 4. 2 algebra 2 geometrie. unu de algebra teme unu in clasa.si unu de geometrie teme si unul clasalaughing

6.fizica.2 caiete

7.chimie.2 caiete

8.biologie.1

9.cultura civica. 2

10.istorie.1

11.religie...1

12.geografie.1

13.desen.laughinglaughing

14.muzica.1

15. sport.rolling on the floor

16.educatie tehnologica. 1

deci caiete cu liniii- 12
cu patratele-8. eu am pus 8 pentru ca am 4 de mate.la tine o sa fie 6 daca iti cere 2 caiete de mate nu 4
si unul de biologie, unul de geografie, unul muzica si bloc de desen