| bloodly a întrebat:

Sambata merg la un bal mascat si vreau sa ma costumez intr-un vampir (fata). Ce credeti ca ar trebui sa folosesc ca sa fie un costum cat mai reusit?

3 răspunsuri:
| MaeRi a răspuns:

Pai vrei sa fi un vampir fata sau vampir baiat? Deoarece o vampiroaica e costumata in ceva mai sexy atragator,rochie neagra,pantofi negri, ruj foarte rosu, e alba la fata.Eu cel putin asa imi imaginez o vampiroaica.

| Rebeca2911 a răspuns:

In primul rand costumul tau trebuie sa fie negru sau rosu, trebuie sa ai o pelerina/mantie, iar machiajul poate fi: Ten: cat mai alb/deschis [Poti folosi fond de ten sau pudra de obraz], fardul de pleoape sa fie negru sau gri/argintiu si rujul poate fi rosu. Parul il poti lasa dezlegat si ondulat sau intins, dupa cum preferi.
Mult succes!

| mlex a răspuns:

Gasesti aici niste costume foarte frumoase din care poti sa te inspiri http://jokeshop.ro/petreceri/6-halloween.html