| Mihaela_8091 a întrebat:

Samponul DOVE e bun? Asi vrea sa imi cumpar unul ca tocmai am terminat CLEAR`ul care nu e bun de nimic.
P. s. Am parul cret, putina matreata si nu e tare moale. Ceva sfaturi?

4 răspunsuri:
| madalyna a răspuns:

Sfatul meu este sa nu iti schimbi samponul adica daca ai folosit clear zilele astea foloseste-l in continuare deoarece schimbarea samponului duce la cauza matreti

| AlexandruAnst a răspuns:

Ar trebui sa incerci Head&Shoulders Menthol. E foarte bun si te scapa de matreata.

| OaNa_1155 a răspuns:

Eu DOVE folosesc si nu mai am matreata! Dar depinde de parul tau

| bellaellaella a răspuns:

Nu stiu daca samponul DOVE e bun, insa iti recomand sa renunti la samponul din comert indiferent de la ce firma este. Iti garantez ca samponul natural o sa iti dea aceiasi satisfactie, mai ieftin. Se prepara asa: 3 galbenusuri de ou amestecate cu cate 3 lingui din fiecare dintre urmatoarele tincturi pe care le poti gasi la farmacia de produse naturiste: de brusture, mesteacan, urzica si ardei iute si cateva picaturi de lamaie. Se amesteca bine si se foloseste exact ca si samponul de cumparat, insa se insista supra clatirii care necesita de 2 ori mai multa limpezire. Pot sa spun ca nu e nici o diferenta intre spalarea cu detargent si cea cu produse naturale, in afara faptului ca stiu ce pun pe par si nu e detergent happy, in plus matreata dispare. Necesita insa consecventa fiind un tratament de lunga durata, insa va deveni rutina, deci nu iti face griji de plictis happy. Succese!