| me_1960 a întrebat:

Saptamana asta am folosit si eu fondul de ten si am observat ca imi apar cosuri/bubite pe fata dar mai ales pe frunte.Este din cauza fondului de ten? Eu am si breton drept si poate si de asta. Ce as putea folosi sa-mi dispara? Si cu ce as putea sa ma dau pe fata cand merg la scoala sa para ca si cum m-as da cu fond de ten, sa am fata curata?big grin

1 răspuns:
| SpawNury a răspuns:

Eu nu prea stiu multe dar aceasta problema a fost si la sora`mea. Si da. era de la fondul de ten. si zicea ca fondurile de ten "ieftine" au nu stiu ce in + care strica fata dupa un timp. Daca e la fel si la tine, incearca sa iei fond de ten putin mai scump. ca sa fie bun bineinteles. Si cu cosurile, incearca sa te speli cu ceai de musetel. Si NU PUNE ORICE ZICE LUMEA PE FATA! Ca eu am facut asta si m`am chinuit 1 an si ceva cu cosurile. happy ceai de musetel. atat. Daca nu trece intr-o saptamana, 2. Du-te la un medic ceva.