| Maria_3271 a întrebat:

Saptamana trecuta am fost violata de 2 rromi. Eu am 14 ani. Le-am spus parintilor si ei au zis ca trece, ca nu este nimic. Lor nu le prea pasa de mine.Nu suntem bogati deloc si parinti mei vroiau sa ma dea sa ma prostituez...Situatia mea este foarte dificila... Voi ce ati face in locul meu?

Răspuns Câştigător
| NoIdentity a răspuns:

Pai as fugi de acasa! nu stii ce rau imi pare pentru tine...nu pot sa imi imaginez ce parinti rai poti sa ai! daca ai reusit sa rezisti pana acum esti cea mai tarewinkingte rog singura care poate face ceva estu TU SH NUMAI TU! du te la politie ei te ar da la un centru de plasament sau ceva de genul dar nu tear mai lasa cu parintii! in loku tau as fugi de acasa! SINCER!

14 răspunsuri:
| lucoj a răspuns:

As inceta sa mai trollez niste prosti

| MaryaSiAtÂt a răspuns:

Buna Maria imi pare foarte rau pentru ce ti s-a intamplat,daca parintii tai vor asta inseamna ca nu tin prea mult la tine, eu daca as fi in locul tau as merge la politie si as denunta violul(asta in cazul in care ai martori sau probe)si as mai spune cea ce vor parintii, sau as vorbi cu parintii si as incerca sa le explic in ce situatie sunt si cum ma simt cand vad ca nu am pe nimeni langa mine.Succes,iti doresc numai bine.

| dolores_4478 a răspuns:

Sa sune cineva la Protectia Copilului :/ WTF

| buburuza_4437 a răspuns:

Ar trebui sa vb cu cineva apropiat tie.o matusa, unchi bunik ceva...asta numai dk ei nu sunt l fel ca parintii tai.doamneee ce parinti sunt aia care vor s isi dea propriul copil la prostitutie.imi pare rau pentru tine. sfatul meu este sa nu mai stai asa du te si incearca s gasesti o sol.cred ca o s iti fie m bine altundeva decat aksa cu parintii tai.

| Toxxic_7115 a răspuns:

As inceta sa mai indrug prostii.

| Maria_3271 explică:

Da.Voua va este foarte usor sa imi spuneti sa nu mai indrug prosti dar voi nu treceti prin ce trec eu.De multe ori am incercat sa vorbesc cu parintii mei despre chestia cu porstitutia dar parintilor, dupa cum vam zis, nu le pasa.De cate ori am fost batuta si traumatizata nu vreti sa stiti.Sigur parintilor mei nu le paas de mine deoarece nu sunt fica lor adevarata.Am fost adoptata.Doamne nu vreti sa stiti prin cate am trecut eu.Cand eram mica pe la veo 6-7 ani unchiul meu imi baga degetul lui in vagin, si chia adac am 14 ani tot nu am putut uita asta.Tatal meu ma batea de foarte multe ori, cateodata dormiam chiar si afar cand el era beat... Daca as face ceva si m-as duce la politie sunt sigura ca mar omori din bataie. ajutati-ma!

| Bibuşca a răspuns:

Buna!
Maria draga mea mie atat de mila cu asemenea parinticrying. Daca as fi fost in locul tau nu as fi putut indura asa ceva in viata mea.Multi au zis sa fugi de acasa, dar si daca pleci unde te poti duce singura fara bani fara nimic? Nu poti face nici asta.
Maria, nu stiu inca ce sa-ti pot spune pentru ca treci printr-o perioada dureroasa cu acesta familie a ta ingrozitoare.Doamne,sa vrea sa-si dea propriul(adoptat) copil daca ei nu au stiut sa te ingrijeasca mai bine nu te mai luau si te lua o familie care chiar isi dorea un copil si sa te ingrijeasca nu ca acestia.
Iti urez mult noroc in viata.Si draga mea nu stiu ce-as fi facut eu m-as fi gandit pentru ca fugitul de acasa nu este o idee prea buna si nici sa stai cu acei parinti ingrozitori.

| andreeayoyo a răspuns:

Imi pare f rau pentru ce sa intpl du-te la politie zi ceva.sau spune-i unui profesor sa te ajute cu chestia aceasta sa mearga la protectia copilului... ceva.

| cocolinafitedulci a răspuns:

Off este o situatie ff grea daca pentru asta tea adoptat mai bine nu te adopta lool nu pot sa cred mai uimit eu as zice sa te duci la politie si sa le zici ce sa itamplat dmi nr tau de tel asa te sun eu si vii la mine veii fii ca o sora pentru mine chiar daca sunt mai mica ca u ca 2 ani si ia si id meu daa vrei sa vorim despre asta :tu_xyka_love12 sau inna_inna2009_2010 sauuuuuu cocolina_fitze_dulci vreau sa vorbim depre asta deci mai uimit dupa e ca ai fost vioalat mai vrea sa te si prostiituieze si esti minora frate nu sa zici ca ai 18 ani imi pare fffffff rau pentru u eu mi-as dori o sora ca u ar fi cel mai fain lucru am o sora mai mare dar ma cam enerveaza eu vreau o sora de varsta mea sa iesim pe aafar etc ma rog deci mai fa ce ti-am zis mai sus eu te pot ajuta depinde unde locuiestorkm asta nu e o problema parintilor mei nu prea le pasa de mine dar nu in sensuri de genu problema tha nu ai intereseaza ce fac doar orkm eu am parrinti mei adevarati nu parinti ca ai tai plsss sa imi iei id si sa vorbim pls ma intereseaza fffff tare problema ta:* un kissuletz dolxe la u si ai grija de uh:*

| maneaandrei18 a răspuns:

Da-mi id tau sa vb si te ajut eu

| maneaandrei18 a răspuns:

Lasa-mi idul tau si te ajut eu

| Bogdy3D a răspuns:

Uite,eu sunt baiat nu stiu cum e dar, eu spun sa te rogi la Dumnezeu casa nu mai patesti nimic grav si sa iti gasesti parini carora le pasa si sunt alaturi de tine nu fugi de acasa, incearca sa lucrezi pentru cineva pana devi maior si vei putea sa te angajezi undeva.Cu acei bani sa iti cumperi de mancare sau sa faci alte teste sau cu timpu sa iti iei o locuinta sa te casatoresti...
Sa iti traiesti viata in continuare sa nu dai inapoi pentru ca esti prea tanara sa sfrsesti atat de oribil. DUMNEZEU SA TE BINECUVANTEZE! TE PUP! papa

| Foxxy1408 a răspuns:

laughing Sincer eu nu te cred. Sa fim seriosi. daca erai violata cu adevarat nu mai stateai pe T-pu. si nu aveai internet. Tu ai povestit ca parintii tai te bateau. si acum te lasa pe internet?laughing) Interesant.straight face

| Happyjump a răspuns:

Fugi de acasa!