| ale15minune a întrebat:

Saptamana trecuta o colega a gasit (nu stiu de unde sau de la cine) o conversatie unde eu o barfeam pe ea. saptamana aceasta nu am fost la scoala din probleme medicale, dar am auzit ca respectiva colega, impreuna cu 3-4 prietene de ale ei vor sa se certe cu mine, saptamana ce urmeaza, la scoala.eu nu sunt o fire certareata si nu stiu cum sa ma apar intr o cearta. imi puteti da niste sfaturi?

7 răspunsuri:
| blackann a răspuns:

Daca pari umila o sa-i dai satisfactie si nu mai scapi de ea. Fii mai tare in gura, spune-i ca este pura realitate ce ai vb tu cu persoana respectiva despre ea, sa-si asume si sa te lase in plt in pace.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Asumati ce ai spus și treci peste, indiferenta doare cel mai rău.
Deci nu te coborâ la mintea ei și este de ajuns sa ii explici ca asta ai gândit tu pe moment, în caz de problema se agravează discuta cu un adult, succes!

| AdioTPU a răspuns:

Probabil persoana cu care ai barfit-o a fost cea care i-a arătat conversația. Trebuie să-ți ceri scuze și să nu mai vorbești de rău pe nimeni căci poți intra in belele.

| ale15minune explică (pentru AdioTPU):

Da,ce-i drept este posibil. Eu am mai avut "certuri" cu aceasta fata si ei nu o sa-i ajunga un singur "Imi pare rau" si probabil si dupa ce o sa-i cer scuze o sa continue sa vrea sa ne certam, si nu vreau sa stau muta in fata ei, oare ai vreo idee ce alt ceva in afara de imi pare rau i-as mai putea spune, cat sa nu inrautatesc situatia?

| just4ubr2015 a răspuns:

Daca vrea sa se certe cu tine ia-o de par si sterge cu ea pe jos laughing si data viitoare nu te mai deranjeaza