| sergiusel a întrebat:

Săptămânile trecute luasem pe mjne o cămașă albă, o fata de care îmi place a zis că arăt că spicul de grau, am întrebat-o ce vrea sa spună cu asta și a zis că sunt că florile de gradina. Fetelor ce înțelegeți prin asta? E un fel de declarație de dragoste spusa altfel decât în mod normal?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este doar o comparatie, probabil pentru ca esti foarte slab si cu camasa alba arati ca si un spic inalt de grau, care te indoi gratios.
Asta nu-i o declaratie de dragoste, doar o simpla comparatie, mai mult ca un compliment.

| 1onur a răspuns:

Nu am înțeles ce a vrut să-ți spună acea fată ție.

| DontActLikeMe a răspuns:

Atât spicul de grâu, cât și florile de grădină sunt simboluri ale frumuseții naturale și simplității elegante.