| Andreeacordos a întrebat:

Scriu o carte si in unele momente nu mai am inspiratie ssintru intr-o pana de idei cateodata...Ce as putea sa fac ca sa ma inspir mai repede?
P.S :Cartea e ceva gen Hary Potter, fantezie si numai fictiune.

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Daca simti ca nu poti scrie, ca nu e ceea ce trebuie sau ca nu se potriveste ideea cu restul textuli, e bine sa iei o pauza. Unii scriitori termina o carte la care lucreaza in ani de zile sau se reapuca de scris la ceva neterminat care fusese abandonat de ani de zile. Intre timp, poti viziona filme legate de tema a ceea ce scrii, fotografii, texte similare, melodii si orice alta forma de arta pe tema aceea. Trebuie sa ai rabdare si sa nu fortezi lucrurile prea mult.

3 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Bună! happy
Ai putea să te uiţi la filme SF sau să te inspiri din vise.
Succes!

| sublime89 a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci. Inspiratia vine atunci cand nu te astepti, nu cand iti doresti cu ardoare sa-ti vina. Daca intelegi laughing

| Seby1994 a răspuns:

Gandeste la lucruri imposibile care pot deveni posibila prin magie sau ce vrei tu. asta ar tine la un cititor de fantezie/fictiune. Funda?