| Alexutu_Alex_1997_rGsS a întrebat:

help me urgent. fostul iubitei mele i-a facut poze pe ascuns cand ea era la dus. si acum o ameninta ca le posteaza daca nu si-o trage cu el. in caz ca le posteaza cum fac sa dispara pozele ca el no sa le stearga. eu i-am zis ca daca le pune i rup gatu. dar nu prea i pasa

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate sa il dea pe mana politiei. Mai ales daca ea e minora si el pedofil o sa stea la puscarie.

| Alexutu_Alex_1997_rGsS explică (pentru mgtow):

Eu am 18 ea 17 si el nust da e mai mica ca ea

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

In primul rand, asigura-te ca exista pozele. In al doilea rand, daca pozele sunt doar pe telefon, ori faci cumva sa ii iei telefonul si sa le stergi, ori faci cumva (Dar fi atent, cu complici si chestii bine gandite) sa ii iei cardul si sa rezolvi.
Io unul as face ce as face, dar nu vreau sa se ajunga la politie pe baza de distrugeri ale bunurilor personale.
Acuma, daca pune pe Facebook, cica Facebook are filtru de pornografie. Zic si eu. Dar tu fa cumva si pune mana pe telefonul ala, dupa aia faci sa revina "printr-un mod miraculos" inapoi.
Ai grija doar ce faci, dar fa-o daca situatia se inrautateste.
Sau mergi la politie pe baza santajului.
Oricum, fa ceva si nu il lasa sa o rezolve pe prietena ta.

| Alexutu_Alex_1997_rGsS explică (pentru NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu):

Nu pot pune mana pe telefonul lui ca il are mereu in buzunar daca face ceva si i *** viata iubitei mele i rup gatu e un prunc prost care n-are ce face. eu vreau sa stiu cum fac in caz ca pune pozele cum le sterg. ca filtrul nu functioneaza ca e poza facuta cu telefonul daca i dau report nu il sterge ca i da lui msj sa isi stearga postarea. asta vreau sa aflu daca exista ceva sa i dau eu block la postare sau ceva sa dispara de tot. eu incerc sal opresc. i zic cal duc la politie. da no... nu am dovezi. iubita mi-a zis ca o santajeaza. si nu sunt mesaje si din astea sa dovedesc ca i-a zis iei la scoala

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns (pentru Alexutu_Alex_1997_rGsS):

Man, sigur are pozele? Poate zice numa asa. Daca stii sigur ca are pozele, atunci e alta treaba. Spune-i ca daca pozele ajung postate, ai dovada de santaj, si il poti da la politie. Se va abtine.

| William a răspuns:

Cel mai bine este sa afli unde are pozele si sa incerci sa le stergi.

| Rebeka88 a răspuns:

DUTE URGENT LA POLITIE! si ia-o pe iubita ta cu tine si pe oricine mai stie!(cel mai bine un parinte)dai adresa lui sa mearga sa-l verifice! e o chestie de santaj, nu cu una cu alta cu furatu telefonului si dastea...mai ales ca e minora!