| Mikaandersi a întrebat:

Scuze de categorie dacă nu e cea corecta, nu am știut la ce categorie se potrivește întrebarea mea.
am o mică problemă nu știu dacă a mai trecut cineva prin asta, acum 1 săptămână eu și prietenul meu ne-am uitat pe Instagram, și era o persoană care dădea spam de like-uri, eu și prietenul meu am decis să i facem o farsă, și i-am dat mesaj, că e lesbiană, și multe mesaje mai ciudate, iar după ce am blockat-o și I-am spus că a fost doar o farsă, persoana aceasta a dat spam de mesaje, de pe alte conturi, cu 'Că îmi va afla locația '' *că o să îmi amenințe prieteni de pe Instagram'' și oricât aș blocka contul ea tot continuă să facă alte conturi, și să îmi trimită spam, am incercat după să i vorbesc frumos, dar nu a înțeles că a fost doar o farsă.Se poate reclama asta la poliție?, Sau pot face ceva.

5 răspunsuri:
| Manciu_Emil_1976 a răspuns:

Mãcar ai tras o concluzie din aceastã întâmplare? Ce pãrere ai acum despre farse/decizii greșite?

| Mikaandersi explică (pentru Manciu_Emil_1976):

Nu am o părere bună, dar chiar nu trebuie să amenințe cineva daca primește farse, sau ceva de genul

| Mikaandersi explică:

I-am cerut și scuze, dar tot nu a rezolvat nimic asta, îmi trimite același mesaje amenințătoare, de pe conturi făcute noi, fără poză la profil. Și spune că va afla despre mine, că îmi amenință prieteni.
Că o să îmi trimită spam mereu", i-am zis ce vrea de la mine, dar nu vrea să zică.

| Mikaandersi explică (pentru Mikaandersi):

Mi-am*" autocorectoru

| LUKITA a răspuns (pentru Mikaandersi):

Treci pe la școală copilă, lasă Instagram-ul, nu mai intra pe Instagram, și ștergeți prietenii de-acolo și gata, oricum limba română te lasă, nu are ce să facă persoana aia, doar să îți dea spam și atât, și dacă nu o bagi in seamă e mai bine, sau dai pe mut mesajele