| KiddSimo a întrebat:

Se anunta fundaaaaaaaaaaaaaa!happy

buna am si eu o problema ft grava...Am fost la tara si am luat paduchi de la o fatarolling on the floor)). am dat ca gaz paduchii au murit dar acum am lingini d`aia mici... ce draq sa fc sa scap de ei? plsss ajutati`ma ca ma fc de tot rahatu` la scoalarolling on the floor)))))))))))

>mersibig grin

Răspuns Câştigător
| Woofy a răspuns:

Buna.happy
-Mai intai roaga pe cineva sa se duca la farmacie sa intrebe daca are ceva pentru lindini[sau du-te chiar tu]. si o sa iti dea un sampon sau o solutie speciala, cu ea trebuie sa te dai pe cap cu o jumatate de ora inainte de baie, timp de o saptamana si o sa vezi ca nu mai ai nimichappy
Ps:Si eu am multe prietene care au avut, dar au scapat de ei intr-o saptamana
:*

5 răspunsuri:
| Helvete a răspuns:

laughing. Intreaba la farmacie de ceva bun pentru problema asta. Eventual cumpara ceva mai scump, de obicei alea-s mai bune. Si data viitoare ai si tu grija cu cine staiwinking.

| IepurashRocker a răspuns:

Dã-te cu petrol pe cap.

| Zenithf a răspuns:

Apa de mare, sau apa sarata, ajuta sa se topeasca adezivul cu care sunt lipite ouale de paduchi in par. Deci, spala parul cu apa sarat, lasi 1/2 ora si apoi il clatesti. Si repeta tratamentul pana esti sigura ca ai scapat de toti.

| SilviaStefan a răspuns:

Sora mea a venit de la scoala cu paduchi si mi-a dat si mie…ufff.

Eu si sora mea avem un un par tare frumos si lung si am cautat sa folosim un produs anti-paduchi si lindini natural, care sa nu ne arda parul sau sa ne provoace arsuri scalpului

Am gasit un gel natural impotriva paduchilor cu ulei 100% pur din arbore de ceai(tea tree oil) de la Thursday Plantation.

Chiar de la prima utilizare efectele s-au vazut. Eu si sora mea am fost tare multumite de gelul natural anti-paduchi, ne-au scapat complet de paduchi si ouale lor.

Pe langa faptul ca gelul ne-a scapat complet de paduchi si lindini…mi-a placut foarte mult ca a venit cu un pieptan special de paduchii din otel inoxidabil care ne-a ajutat.
Pup

| Teo_3594 a răspuns:

I ati sampon special am avut si eu dl o colega dupa ce esti sigura ca scapi de paduchi trebuie sa rogi p candva sa t ia lindenii unu cate unu. fundas?