| ElenaMaria1 a întrebat:

Se face matematica grea si multa la profilul stiinte ale naturii? please help

5 răspunsuri:
| crysty97 a răspuns:

Matematica e peste tot la fel profi difera tongue

| al3xxa_7413 a răspuns:

In primii 2 ani de liceu, toate profilele fac aceeasi matematica. Dupa aceea cei de la mate-info fac din ce in ce mai multa, cei de la stiintele naturii se axeaza mai multe pe bio, chimie si altele legate de natura, iar cei de la filologie nu mai fac mate deloc.

| RoxiiSiAtat a răspuns:

@al3xxa : gradul de dificultate la matematica difera inca din clasa a 9-a. Daca un profesor care preda la bio chimie vrea sa faca mate ca la clasa de mate-info e treaba lui.

@ElenaMaria1 : eu sunt la stiinte ale naturii si mi se pare ok. Matematica e M2, adica putin mai usoara decat la mate info si mai grea de la uman. Pentru mine e bine. Eu chiar am avut pe profil de real. Acum depinde de fiecare. Daca tu nu te descurci cu matematica raspunsul meu nu te ajuta cu nimic.
Diriga mea din generala ( culmea! mai era si profa de chimie ) m`a intrebat daca nu vreau la mate info desi eu ii spusesem clar ca vreau la bio chimie ca mi`e frica de matematica si ca nu ma descurc prea bine. Ea mi-a zis ca pot sa imi dau drumul pe parcurs. Acum nu stiu ce sa zic thinking

| ignore a răspuns:

Si ios pe stiinte naturi trec a 11tongue) si e m2 nu e ca l mate info e mai usoara si faci doar lucrurile de baza nu ca aia de la mate-info care fac tott. Important e sa incerci sa iti faci temele sa scrii ce e l tabla happy si ceva tot iti iese

| DaNiElA_8352 a răspuns:

Pai nu stiu cat de grea dar profilul stiinte ale natuei se bazeaza mai mult pe biologie, chimie, fizica.